צפו: בקבוקי תבערה על השוטרים. אבו מאזן מאיים. בנט: שיפרק (וידאו)

התפרעויות הערבים בהר הבית, נמשכת, הבוקר שני שוטרים נפצעו מירי זיקוקים וידוי אבנים על כוחות המשטרה. בעקבות כך הר הבית נסגר למבקרים ומספר מתפרעים נעצרו.

צפו בהתפרעויות הבוקר של ידויי אבנים ואש חיה על השוטרים המתגוננים:

בעקבות הכאוס בהר הבית ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו) הודיעה על ביטול עלייתה להר הבית, שתוכננה להיום בבוקר, לאחר שהערכות המצב העידו על מתיחות גבוהה וחשש להפרות סדר. עם זאת, רגב הבהירה כי "לא ייתכן שהערבים יפעילו במקום טרור".

למרות זאת, השר אהרונוביץ' הנחה את מפקדי משטרת ירושלים להימנע מלהיכנס למסגד אל-אקצה. לטענתו, פריצה שכזו למסגד תשפיע על העולם המוסלמי כולו ותגרור תבערה אזורית.
*

ובזירה אחרת כשבעצם אחד קשור בשני, אבו מאזן שוקל הכרזה על "ממשל תחת כיבוש" ולהחזיר את המפתחות לישראל – שתיאלץ לדאוג לחיי היום-יום של מיליוני תושבים בגדה. כך בראיון לאתר החדשות "אל-מסרי אל יום".

השר בנט בתגובה: "אבו מאזן מעודד טרור נגד ישראל, ואז מאיים עלינו שהוא יתפטר מתפקידו. על זה נאמר: עם איומים כאלה מי צריך איחולים, ואם הוא רוצה ללכת – לא נעצור בעדו", הבהיר בנט בהודעה לעיתונות ששלח הבוקר.

אורית סטרוק (הבית היהודי) לא מתרגשת מאיומיו: "כשאבו מאזן 'מאיים' עלינו בפירוק הרשות הפלשתינית, הוא מזכיר לי את הרשל'ה שאיים על המלצרים שאם לא יביאו לו ארוחה ללא תשלום הוא יעשה מה שאבא שלו עשה", כותבת סטרוק בדף הפייסבוק שלה. "אחרי שאכל ושבע (ולא שילם) והמלצרים המפוחדים שאלו אותו מה אביו עשה במצב כזה, השיב: 'הלך לישון רעב…'".

"פירוק הרשות הפלשתינית הוא קודם כל איום אישי על אבו מאזן. שבבת אחת יהפוך מאדם בעל מעמד, כח וסמכויות – לשליט-לשעבר שיצטרך לתת את הדין על כל מעשי השחיתות שלו".

"לישראל יהיה קל וזול הרבה יותר לדאוג לצרכיהם ההומאניטאריים של ערביי יו"ש, כשאפשר יהיה לקזז מהתקציב את עלויות העתק של משכורות השוטרים הפלשתינים (שממילא לא מטפלים בטרור), של המחבלים הכלואים, ואת סכומי העתק שאבו מאזן מעביר לחשבונות הבנק שלו ושל בניו בחו"ל". אמרה סטרוק.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.