התפתחות בחקירת שרה נתניהו: עדויות סותרות בפרשה

הפרקליטות שוקלת לעכב את חקירת שרה נתניהו וזאת בעקבות העדויות שמסרו סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף ומני נפתלי ביומיים האחרונים בפני המשטרה

הפרקליטות שוקלת לעכב את חקירת שרה נתניהו וזאת בעקבות העדויות שמסרו סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף ומני נפתלי ביומיים האחרונים בפני המשטרה. בפרקליטות סבורים כי חלק מהעדויות סותרות חומרים שנמצאים בידי המשטרה, אותם חומרים שעל בסיסם הוחלט על הגשת כתב אישום.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: במענה לפניות ובעקבות פרסומים שונים לגבי פרשת מעונות רה"מ הרינו להבהיר כי הפרקליטות איננה צד לתביעת הדיבה של מר מני נפתלי, ומשכך אין לפרקליטות מידע על דברים שנאמרו ע"י עדים ומעורבים שונים במסגרתו.

הבוקר, במסגרת הדיון בבקשת הפרקליטות לעכב את ההליך על מנת שלא להפריע לניהול התקין של השימוע הפלילי, אמר נציג הפרקליטות כי אחד הטעמים לבקשה לעכב ההליך הנה שהמשך ניהול תיק הדיבה האזרחי עלול לגרום לכך שיהיה צורך לחזור באמצעות המשטרה לעדים ולמעורבים בגלל דברים שייאמרו בהליך, וזאת בעוד ההליך הפלילי עודנו מתנהל ומצוי בשלבי שימוע.

נציג הפרקליטות הדגיש כי לא ידוע לפרקליטות עד כה מה אמרו העדים בהליך האזרחי. הבקשה לעכב ההליך נובעת לא מדברים שמי מהעדים אמר בהליך האזרחי, אלא מתוך כוונה למנוע שמיעת עדויות נוספות.

מוקדם יותר הבוקר, היועץ המשפטי לממשלה החליט להתייצב במסגרת הליך ת"א 56442-02-15, העוסק בתביעת לשון הרע של מני נפתלי.

במסגרת ההתייצבות, מתבקש ביהמ"ש לדחות ב-10 ימים בלבד את שמיעת ההוכחות, כדי שיוכל היועץ לבצע בחינה מתאימה של הסוגיה.

בשנים האחרונות התנהלה חקירה פלילית הנוגעת להתנהלות במעון ראש הממשלה בתקופה בה שימש נפתלי כאב הבית", נכתב בפנייה עליה חתום פרקליט המדינה שי ניצן. "לגורמים בפרקליטות נודע על קיום ההליך האזרחי דרך פרסומים בתקשורת"

בפנייה צוין עוד כי "בשלב זה לא ידוע לגורמי הפרקליטות מהם כתבי הטענות שהוגשו בתיק, אין בידיעת גורמי הפרקליטות מי הם הגורמים שכבר העידו בתיק, אילו גורמים צפויים להעיד וממילא אין בעת הזו באפשרותם לחוות דעה בדבר השלכות ההליך על ההיבטים הפליליים של פרשה זו".

בבקשה נטען עוד כי "על רקע זה וכדי לבחון את הדברים כנדרש, מתבקש בית המשפט להורות לצדדים להמציא את כתבי הטענות ופרוטוקולים של הדיונים בתיק לעיון היועמ"ש. כן מתבקש בית המשפט להורות על דחיית מועדי ההוכחות בתיק בעשרה ימים, ובפרק הזמן האמור יגבש היועמ"ש את עמדתו על בסיס החומר שיונח בפניו האם לבקש עיכוב נוסף של ההליך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.