התפתחות בפרשת ביטחונית: השב"כ מונע מהעצור היהודי לפגוש את עו"ד

כוחות יס"מ ושב"כ פשטו בצהרים על ישיבה בשומרון. הכוחות מבצעים חיפוש במקום, ועצרו את אחד הנערים בישיבה – על הנער נאסר לפגוש עו"ד ומצבו אינו ידוע

בצהרים פשטו כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי על ישיבה בשומרון ועצרו קטין יהודי. בצעד חריג, לקטין הוצא צו האוסר עליו לפגוש בעורך דינו והוא הועבר לחקירה. כזכור, ביום חמישי חשפה התכנית 'עובדה' הקלטות מתא המעצר של קטין שנעצר בפרשת 'דומא' ונחקר בחשד לעבירות רכוש. בהקלטות נשמעים מדובבים שוטרים שמפעילים על הקטין לחצים קשים, מאיימים עליו, מכניסים אותו לשירותים ולוקחים ממנו אוכל.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את הקטין שנעצר מוסר בתגובה כי: "רק בשבוע האחרון נחשפו בתכנית עובדה הקלטות איומות ומזעזעות ובהן מדובבים שוטרים מתעללים בנער קטין, פוגעים בו, מרעיבים אותו, מאיימים עליו ועושים מניפולציות קשות במטרה לחלץ הודאה. הניסיון מוכיח שהמחלקה היהודית בשב"כ חוקרת נערי גבעות בצורה אגרסיבית ובעייתית מה שלא מאפשר לחקור ולבדוק את האמת אלא לכל היותר להוציא הודאות שווא".

עו"ד בן גביר הוסיף כי: "צו איסור מפגש עם עורך דין שהוצא למרשי נועד בדיוק לאותה המטרה של הגברת הלחץ וההתעללות ויש חשש ממשי לגורלו של הנער שנעצר".

ארגון חוננו מסר כי קטין נעצר בשומרון בידי השב"כ – ונאסר עליו לפגוש עו"ד. עו"ד קידר : השב"כ מנסה בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים צעירים

כוחות יס"מ ושב"כ פשטו לפני זמן קצר על ישיבה בשומרון. הכוחות מבצעים חיפוש במקום, ועצרו את אחד הנערים בישיבה – על הנער נאסר לפגוש עו"ד ומצבו אינו ידוע.
עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שמייצג את הנער "נראה שבשב"כ ובפרקליטות לא מפנימים את המסקנות מהחקירות הביטחוניות האחרונות ומהביקורת שמופנת כלפיהם, ומנסים רק בדרכים אלימות ובלתי קבילות לחלץ הודאות מנערים צעירים. גם הפעם נעצר קטין, צעיר, כאשר נמנע ממנו מפגש עם עו"ד באופן חריג. בזמן הקרוב נפנה בדחיפות לבימ"ש בכדי לבקש שיאפשרו לראות את הנער ולעקוב אחר מצבו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.