התפתחות בפרשת הוילה בספסופה

בלשי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה הגיעו ליישוב ספסופה הסמוך למירון -ועיכבו לחקירה בני זוג, שמעורבים במכירת הקרקע למשפחת דרעי

התפתחות בפרשת הבית בספסופה של דרעי: בלשי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה הגיעו ליישוב ספסופה הסמוך למירון -ועיכבו לחקירה בני זוג, שמעורבים במכירת הקרקע למשפחת דרעי – כך דווח באתר וינט. בעלי הקרקע הם בתו וחתנו של השר דרעי.

על פי הדיווח בוינט, החוקרים חושדים כי חוזה המכירה לא נחתם על שם הבעלים האמיתיים, וחלק מהכסף -לא דווח לרשויות המס. בני הזוג ששמם מופיע בחוזה עוכבו לחקירה למרות שטוענים כי אין להם קשר לוילה הרשומה על שמם. במשטרה יכריעו בהמשך האם להביאם לדיון בהארכת מעצרם או לשחררם.

על רקע בדיקת המשטרה בענייני הנכסים של שר הפנים אריה דרעי, כלי התקשורת עסקו באומדון הונו של מנהיג "השקופים".

בחדשות 2 פורסם תיעוד מביתו של שר הפנים בספסופה שבגליל העליון, הבית נמצא ברישומי המושב הוא על שם בתו וחתנו, אבל בעבר דרעי התייחס אליו כבית נופש בבעלות משפחתית.

מבט מרחפן על הבית המדובר מראה כי זהו בית מפואר על שטח גדול עם גדר גבוהה שמאחוריה שתי בריכות שחייה, שתי אמבטיות ג'קוזי, מרפסות שמש ועמדות למנגל.

יועץ התקשורת של השר, ברק סרי, כי "הבית רשום על שם בתו, אבל הוא שייך לכל המשפחה. זוהי משפחה חרדית מורחבת, הם לא נוסעים לנופש בחו"ל, ולכן קנו בית באזור לא יקר שעליו כל אחד שילם, כדי לא לשלם על צימרים יקרים. הם מבלים שם בחגים ובנופשים".

הבית בספסופה – באדיבות רשת

 


ערב הבחירות הצהיר דרעי בערוץ 2 כי יש לו נכס – בשכונת הר נוף בירושלים ששוויה מוערך ב־4.7 מיליון שקל. הונוהוערך אז בכ־4.8 מיליון שקל.

בישראל היום פורסמה הבוקר כתבה נרחבת על הנכסים הרבים של משפחת דרעי. על פי הכתבה, למרבית ילדיו של דרעי יש דירות עוד דווח כי דרעי מכר לכאורה לפני כמה שנים לאחיו הקבלן, שלמה דרעי, מגרש בשכונת גבעת שאול בירושלים. על אותו מגרש הוקם בניין ברחוב דוד הראובני בעיר, ששייך למשפחת דרעי. דירות בבניין שהוקם יועדו לעבור לבעלות בני משפחה אחרים.

בראיון ל"הארץ" בשנה שעברה, כשנשאל דרעי בנוגע לבית בספסופה, הוא השיב לגבי הרכוש שצבר כי "אני גאה שברוך השם יש לי פרנסה ובית ושלילדים שלי יש בית. ברוך השם, אני יודע שמצפים לראות אותנו באופן טבעי כמו האנשים שאני מייצג. אבל כל רכושי שקוף וגלוי. עשיתי מה שעשיתי בתקופות שלא הייתי בפוליטיקה". דרעי התרעם על המראיין, העיתונאי גידי ויץ ואמר: "אני לא מתכונן לעמוד כאן בחקירה של יאח"ה".

לפני כחצי שנה דיווח העיתונאי העצמאי תומר אביטל, ממצאים שפורסמו ב"הארץ" ומהם עלה לכאורה כי לאחת מבנותיו של השר דרעי יש דירה בירושלים וחלק מדירה בתל אביב, בת אחרת של דרעי מחזיקה בדירה בתל אביב ובבית במושב, בן של דרעי מחזיק בדירה בירושלים, על שם בת אחרת רשומות שלוש דירות בשכונת התקווה בתל אביב ובן נוסף רכש דירה בקבוצת רכישה בירושלים.

מלשכת דרעי נמסר כי "בבעלות השר אריה דרעי ורעייתו דירה אחת בלבד בירושלים, בה הוא מתגורר ביחד עם משפחתו מזה שנים רבות".

מהלשכה הוסיפו כי "הניסיון לייחס לשר דרעי דירות של קרובי משפחה אחרים, כגון ילדים, חתנים וכולי, הוא ניסיון נפסד, לא הגון, טועה ומטעה את הציבור, שכל מטרתו להשחיר את פניו של השר דרעי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.