התפתחות בפרשת המדען שחוסל: "המחסלים – אירופאים"

פרשת חיסול מדען החמאס: ראש הממשלה במלזיה אמר כי החיסול של פאדי אל באטש בוצע ככל הנראה על ידי אירופאים מטעם סוכנות ריגול בינלאומית

התפתחות בפרשת המדען שחוסל במלזיה: ראש המשטרה של קואלה למפור אומר היום (ראשון) כי החיסול של המהנדס הפלשתיני בבירת מלזיה הוא עניין בינלאומי שנחקר כעת בכל הרמות. ראש הממשלה אמר כי החשד הוא שהמחסלים היו אירופאים מטעם סוכנות ריגול זרה.

עוד דיווחו הרשויות במלזיה כי היום (ראשון) בבוקר נערכה נתיחה בגופתו של החבר בארגון הטרור, יום לאחר הירי שחמאס ומשפחתו האשימו בו את ישראל.
"אנחנו חוקרים בכל הרמות ועלינו לעשות זאת בזהירות רבה ולעומק מפני שזהו עניין בינלאומי", אמר קצין המשטרה הבכיר.
חמאס, ארגון הטרור השולט בעזה, אמר כי אל-באטש היה חבר חשוב של הארגון, והאשים את המוסד הישראלי בחיסול. בחמאס כינו את אל בטאש "חבר נאמן שהיה מדען צעיר ומבטיח שהביא ל"תרומות חשובות" לפעילות חמאס, והשתתף בפורומים בינלאומיים בשדה האנרגיה". אף על פי כן, יש לציין כי בתחילה חמאס לא האשימו את ישראל.
למרות זאת, מאוחר יותר איסמעיל הנייה האשים את ישראל ברצח ואמר לגורמי תקשורת בשבת שלאור מאפיינים של חיסולים דומים בעבר, המוסד עשוי להיות אחראי לחיסול. בשבת ביקר הנייה בסוכת האבלים מחוץ לבית של משפחת אל בטאש בצפון רצועת עזה, היכן שהונפו דגלי חמאס.
אביו של אל בטאש אמר לתקשורת הערבית כי הוא קורא לרשויות במלזיה לחקור את המקרה בדחיפות. בינתיים בישראל לא מגיבים על החיסול ושומרים על עמימות.
אחמד זאהיד חמידי, ראש הממשלה המחוזי, אמר כי החשודים ככל הנראה אירופאים עם קשרים לסוכנות ביון זרה, לפי סוכנות הידיעות בירנמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.