התצהיר חשף: "נתניהו היה שותף במיזם עסקי של מכרות נחושת"

במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש איש העסקים הבריטי וולטר סוריאנו נגד עיתונאי חדשות 13 רביב דרוקר, הוגש היום (רביעי) תצהיר לבית המשפט של אדם בשם דורון סטמפלר, שטען כי "ב-2006 נשכרה חברה בה אני שותף ע"י איש העסקים וולטר סוריאנו, שסיפר כי נתניהו הוא שותף שלו בחברה האנגלית

במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש איש העסקים הבריטי וולטר סוריאנו נגד עיתונאי חדשות 13 רביב דרוקר, הוגש היום (רביעי) תצהיר לבית המשפט של אדם בשם דורון סטמפלר, שטען כי "ב-2006 נשכרה חברה בה אני שותף ע"י איש העסקים וולטר סוריאנו, שסיפר כי נתניהו הוא שותף שלו בחברה האנגלית, ובגלל הקשר הזה עמו 'דלתו של נתניהו פתוחה בפניו'".

נתניהו היה יושב ראש האופוזיציה בעת שהיה שותף, סטמפלר טוען כי החברה שלו נשכרה עבור סוריאנו כדי לבצע סקר אבטחה על הנכסים של חברה מקסיקנית ששייכת למיליארדר אלונסו אנסירה. "זכור לי כי באותה שיחה וכדי להרשים אותי סיפר מר סוריאנו על כך שמר אנסירה רכש את מכרות תמנע". מכרות תמנע הן מכרות לא פעילים לכריית נחושת לא רחוק מאילת. באותה תקופה אנסירה רכש את המכרות כדי להשמיש אותן מחדש.

סטמפלר אמר בתצהיר כי "מר סוריאנו סיפר בצורה הכי ברורה כי הפגיש את אלונסו אנסירה עם מר בנימין נתניהו, עוד בהיותו של נתניהו שר האוצר (שנה לפני כן לערך)". המיליונר ממשיך בתצהיר ומסביר: "זכור לי כי הבעתי השתוממות על כך שנבחר ציבור בכיר הוא לכאורה שותף שלו במיזם עיסקי, אבל סוריאנו שב והדגיש – אולי כדי להרשים אותי – שמר נתניהו שותף במיזם, וכך הסביר את הציפייה שלו לכך שבמשרדי הממשלה לא יערימו קשיים על המיזם".

סטמפלר אמר בתצהיר. "גם בפגישה זו חזר וסיפר סוריאנו באופן ברור כי מר נתניהו הוא שותפו בחברה, וככזה הוא מביא אל 'ביבי' (כדבריו) אנשי עסקים/ מתעניינים פוטנציאליים כדי להרשימם. כך סיפר, הוא הצליח לקבל מספר עסקים כדוגמת AA (אנסירה)".

מעורך הדין של וולטר סוריאנו, אילן בומבך, נמסר: "התצהיר הוא שקרי, לנתניהו לא היה קשר, לא במישרין ולא בעקיפין לחברת 'יוניברס' או לכל חברה אחרת שוולטר סוריאנו קשור בה. וולטר סוריאנו מעולם לא התפאר בפני אף אדם על קשר כזה עם בנימין נתניהו. למיטב ידיעתי, מה שאדון (יצחק) מולכו קיבל זה תמורת שירותים משפטיים שהוא העניק לחברה. מעולם לא הייתה פגישה בין נתניהו לאנסירה, ודאי לא כזאת שוולטר סוריאנו מודע אליה".

בינואר 2007, הועברו למולכו 50 אלף דולר על הפרויקט במקסיקו. ארבעה חודשים לאחר מכן הועברו אליו 95 אלף דולר, ובנובמבר הועברו אליו 50 אלף דולר נוספים. לאורך 2007 הועברו לכאורה למולכו 200 אלף דולר במצטבר.

מראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "שקר מוחלט, התצהיר כוזב. ראש הממשלה מעולם לא היה שותף עסקי של וולטר סוריאנו בשום דבר אחר – ונתבע כל מי שטוען אחרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.