התקבלה עמדת עיריית אלעד, דרעי מברך על ההחלטה

לפני זמן קצר ולאחר דיונים שנמשכו כתשע שעות בביהמ"ש המחוזי בירושלים על פרשת הסמינרים באלעד, הכריעה שופטת בית המשפט וקיבלה את הסכמת הצדדים להליכה במתווה שהציעו משרד החינוך והעירייה.

לפי המתווה, הרישום שנעשה לא יבוטל, אך לעומת זאת הסמינרים 'לדעת חכמה' ו'דרכי חנה' (זלזניק) יקבלו את הבנות האחרות באופן מיידי בפיקוח של העירייה ומשרד החינוך.

הדיון נערך הבוקר בעקבות העתירה שהוגשה על-ידי עו"ד יואב ללום יו"ר 'נוער כהלכה' נגד עיריית אלעד ומשרד החינוך, ללום דרש לבטל את הרישום לקראת שנת הלימודים הבאה בסמינרים באלעד מכיון שכשישים תלמידות עוד לא שובצו, כעת כאמור נחתם העניין עם פסיקת בית המשפט.

התגובות במערכת הפוליטית לא איחרו להגיע, יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי מסר כי הוא מברך על החלטת בית המשפט בנוגע לסמינרים בעיר אלעד, הוא הוסיף ואמר כי הוא שמח שבית המשפט מיישם הלכה למעשה את המודל עליו הוא דיבר ואותו הוא הציע בימים האחרונים וכי יש לקחת את המודל הזה בו כתה שלימה ממשיכה ביחד מבית הספר היסודי לסמינר ולפעול על פיו בכל הארץ.

דרעי הוסיף כי רק כך תמנע עוגמת הנפש המיותרת שיש לבנות הסמינרים ולמשפחותיהן.

ראש העיר ישראל פרוש אמר לאחר הפסיקה כי: "כפי שהצהרתי, כל התלמידות תשובצנה בתוך זמן קצר," פרוש הוסיף ואמר: "אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו כי ביטול הרישום יצור קושי עבור כלל התלמידות בנוסף על אלה שלא התקבלו."

לאחר מכן הבטיח פרוש: "בעזרת השם נקים מיד לאחר פתיחת השנה ועדת היגוי להסדרת הנושא לשנת הלימודים תשע"ז מוקדם ככל האפשר, בהתייעצות והכוונת גדולי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.