התקנה החדשה בצה"ל: גידול זקן רק לדתיים

חוק הזקנים החדש בצה"ל, שעורר מחאת ענק ברשת ייכנס לתוקף בחודש הקרוב , בצה"ל לא מתרגשים מהמחאות ואומרים כי חייל שינוע עם זקן ללא אישור – יעמוד לדין משמעתי.

בתחילת החודש ייכנס לתוקף חוק הזקנים החדש בצה"ל, שעורר מחאת ענק ברשת, בצה"ל לא מתרגשים מהמחאות ואומרים כי חייל שינוע עם זקן ללא אישור – יעמוד לדין משמעתי.

החיילים בעיקר הדתיים היו  רשאיים לגדל זקן בכפוף לאישור מיוחד מקצין בדרגת סגן אלוף.

על פי הקריטריונים החדשים, יוענק ההיתר אך ורק בכפוף לאישור מטעמים רפואיים, דתיים או מקרים חריגים אחרים שיאושרו בידי קצין שלישות פיקודי בדרגת אלוף משנה בלבד.

רוב החיילים החילוניים יצטרכו להיפרד מזקניהם, לעומתם, החיילים הדתיים יאלצו לחדש את ההיתרים שניתנו להם באישורם של נציג הרבנות הצבאית וראש ענף הלכה. השוטרים הצבאיים יחלו לאכוף את ההוראות החדשות החל משבוע הבא.

 

"זקן הוא חלק מאישיותו של אדם, כך קבע בג"ץ", אומר קצין בכיר באגף כוח האדם לחדשות 2 Online. "עם זאת, לא סביר שאדם יקום בבוקר ויגיד שממחר הוא רוצה זקן כי זה חוסך לו זמן להתגלח, זה לא השיקול".

 

"בחלק גדול מהצבאות בעולם אין זקנים בכלל, בצה"ל יש זקן מאז ומתמיד גם מהסיבה הדתית", הוסיף קצין כוח האדם. "אבל אני חושב שבשנים האחרונות חלק מחיילי צה"ל מנצלים זאת מסיבות של עצלנות. חייל שינוע עם זקן בלי פטור יעמוד לדין".

 

החיילים מנגד טוענים כי למרות שהנושא נשמע חסר משמעות, הוא עלול לעורר סערה גדולה. "אין להם שום זכות לקחת את זה מאיתנו", אמר אחד החיילים שעמם שוחחנו. "אף אחד לא יודע מה באמת יקרה, אבל השמועות הן שהאכיפה תהיה נוקשה".

 

"הפקודה מפלה חיילים על רקע דתי ואני מאמין שגם ברקע מגדרי", אומר ד', חייל שמגדל זקן. "לבנות יש את האפשרות להביע את עצמן ולהציג את עצמן בדרך סידור השיער, אורך, צבע, שרשראות ולקים, בעוד לנו הגברים יש את הזקן".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.