בי"ס חרדי חדש בחיפה: לאשכנזיות בלבד (הקלטה)

פרשיית אפליה חדשה בחיפה: לפני כשבוע החליטו עסקנים מחסידות גור להקים בית ספר לבנות חדש. לבית הספר הזה רק בנות אשכנזיות מתקבלות, ולא רק מחסידות גור.

הבוקר בגלי צה"ל נחשפה פרשיית אפליה בעיר חיפה. מדובר בבית ספר אחד שמאגד את הציבור החרדי בעיר – ליטאים, חסידים, וספרדים. 50 שנה כבר קיים בית הספר המאוחד.

לפני כשבוע החליטו עסקנים מחסידות גור להקים בית ספר לבנות משלהם. לבית הספר הזה רק בנות אשכנזיות מתקבלות, ולא רק מחסידות גור.

ומה עם הבנות הספרדיות? אלו לא קשורות למיזם וזאת לאחר שהמארגנים פנו אל הורי הבנות האשכנזיות וקרא להן להירשם.

השנה החדשה פתחו הבוקר בבית הספר הישן, בית יעקב, בכיתה היו פחות בנות. על פי גלי צה"ל  הבנות  שאלו את חברותיהן לכיתה משנה שעברה האם הן תוכלנה לשבת יחדיו, השיבו להן הבנות החסידיות כי הן עוברות לבית הספר החדש והנפרד, שלשם  רק 'המובחרות' רשאיות להיכנס.

מעיריית חיפה נמסר לגלי צה"ל: אנו לא מתעסקים בענייני הפנים של המגזר החרדי ושהדבר אינו מעסיק אותם כל עוד משרד החינוך בעצמו הוא זה שהעניק לבית הספר את סמל המוסד. העירייה מצידה העניקה מבנה למוסד החדש.

אחד מהעסקנים המנהלים את ענייני בית הספר החדש מוסר כי יש מעט בנות ספרדיות בבית הספר שלו ויהיו עוד.

יואב ללום עלה לשידור וזעם על חבר הכנסת ליצמן: "ליצמן תתעורר",  עד שהיה מקום אחד חיפה שבו למדו ספרדים ואשכנזים יחדיו.

[alooma ref="283efa606d93c99e4aad7acf56b32913.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למגיב הראשון זה בדיוק מה שמזעזע שאחד לא מסוגל להיות בסביבה של מי שהוא שונה ממך והגדרת את תורת הגזע להפליא ולעצם העניין מצידי שיקימו מה שרוצים אבל מכספם ולא מכסף ציבורי כלל לגבי המורות וההנהלה הגיע הזמן להפריט לכולם ושמורות ומנהלות לא יהיו על טהרת הגזע הלבן עיין ערך גרמנייה פולין ועוד שעשו כך באנברסיטאות במאה הקודמת לאותו גזע שעושה היום לאחרים אבל ביותר בעדינות ועוד הם נקראו אנטישמים אז מה נאמר כאן

  יצחק |
  הגב
  • דיי… באמת ע"ע גרמניה? ע"ע 12 שבטים.
   בואו נעשה חשבון: יש תקציב מכספי הציבור למקום ל 100בנות. עסקנים אשכנזים פותחים מקום לפי נוסח אשכנז שבו יעבור חינוך ע"פ מסורת אשכנז.
   למה לחייב לקחת מישהו שאינו רוצה להיות תחת המסורת הזו?

   שאלה אחרת: יש בית כנסת שנהוג שם להתפלל לפי ע"מ, יבוא עכשיו אשכנזים וידרשו להתפלל לפי אשכנז ?!
   די עם הצביעות!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. יאללה, די עם השד העדתי הזה כבר! תבינו המנטליות היא שונה! כמו הבדל בין חסידות אחת לאחרת. אם הספרדיות ינהגו כאורח חיים ע"פ פסיקות אשכנזיות יהיה מקום להן במקום אשכנזי. וכן ההפך.
  למה שספרדים יקבלו אשכנזים ? מאותן הסיבות אז… יאללה די.

  דבר אחר, קוקר למה אתם מבשלים שנאה ???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אני מציע שהספרדיות לא יישארו לפרנס את מורות בית יעקב האשכנזיות, אלא יקימו להם בית ספר עם מורות מקהילתן – והמורות האשכנאזיות הכאילו מיוחסות ילכו לשתות את מי המפרץ !!!

  חיים |
  הגב