מאחורי הקלעים: הש"סניקים דהרו לכנסת להפיל חוק של 'יש עתיד'

דרמה בכנסת : לאחר שאייימו להחרים ההצבעות – ח"כים מש"ס נכנסו לאולם המליאה הגיעו להצביע על חוק הגיור, חברי הכנסת שהיו מחוץ לכנסת דהרו בתוך דקות למליאה והגיעו להצבעה הקריטית.

לאחר שאיימו שלא להשתתף בהצבעות בכנסת בשל "סערת סדן" , כל חברי הכנסת של ש"ס הגיעו למליאה לאחר שהתברר להם כי חוק הגיור של חבר הכנסת אלעזר שטרן עולה לדיון.

בשלב הזה הבינו בש"ס כי לא יוכלו  להעדר ולזנוח את עניין הגיור בידיים של שונאי הדת, לאחר התייעצות מהירה, הורה יו"ר התנועה לחברי הכנסת להיכנס לאולם המליאה – מה שהביא לסיום המרד של חברי הכנסת של ש"ס.

למרות הסיכומים עם הממשלה שחוק הגיור יעלה לדיון רק בעוד שלושה חודשים. חברי 'יש עתיד' שניצלו את המשבר הקואליציוני בעקבות שש"ס החרימו את ההצבעות העלו בהפתעה את החוק לסדר היום.

חברי הכנסת החרדים שהופתעו הזעיקו במיידית את חברי הכנסת של ש"ס בכדי להציל את ההצבעה.

ל'קוקר' נודע כי חברי הכנסת דוד אזולאי ואיציק כהן  היו בדיוק בכניסתם לביתו של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן. ויצאו במהירות הבזק לכנסת. גם חבר הכנסת יואב בן צור היה בחדרו של הרב ראובן אלבז ויצא במהירות לכנסת – נסיעה של 20 דקות לקח לנהג של בן צור 7 דקות בלבד.

השר דרעי שהיה קרוב במשרד הנגב והגליל הגיע אף הוא למליאה.

 

הבוקר, בשס החלו לעשות משחקים, וכצעד ראשוני השר דרעי שאמור להשתתף בדיון בועדת הפנים על הטיפול במסתננים בדרום תל אביב נעדר מהדיון ולא הגיע.

 

גם בכולנו הצטרפו למחאה, ח"כ אלי אלאלוף מסיעת "כולנו" ביטל את ישיבת הפתיחה של ועדת העבודה, הרווחה והבריאות במחאה על דברי סדן. "אני מתנצל בפני הנוכחים שטרחו ובאו, אבל אני סוגר את הישיבה מיד. מצאתי לנכון למחות ולבטל את הישיבה כאקט מחאה לדברים הגזעניים הנשמעים בתקשורת, במיוחד אלה המיוחסים לרמי סדן", אמר אלאלוף.

 

חבר הכנסת הוסיף: "נחרדתי לשמוע את הדברים המיוחסים למר סדן. אין מקום לאדם, במיוחד במעמדו החדש, להפיץ שיח של שנאה, בידול ופלגנות – ניחוח ההתנשאות שעולה מדבריו, מהדהד בנשמתם של כל מי שחוו בחייהם את אותה התייחסות גלויה או נסתרת, ברגעים רבים מדי בחייהם. לא אתן להתבטאויות כאלה לעבור על סדר היום".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.