הרוגי הר דב יובאו מחר למנוחות. נתניהו: מי שעשה את הפעולה ישלם מחיר כבד • חדשות הלילה בשידור חי (וידאו)

התקרית בהר דב: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים התייעצות עם הקבינט לגבי אופי התגובה של ישראל בתגובה לתקרית החמורה בהר דב שבו נהרגו שני חיילי צה"ל. חדשות הלילה בשידור חי

22:50

דובר צה"ל מפרסם: מועדי הלוויותיהם של קצין וחייל צה"ל שנהרגו היום בתקרית הירי בגבול הצפון 

הלווייתו של קצין צה"ל רב-סרן יוחאי קלנגל (YOCHAI KALANGEL) תתקיים מחר (ה'), ט' בשבט תשע"ה, 29 בינואר 2015, בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

הלווייתו של חייל צה"ל סמל-ראשון דור חיים ניני (DOR CHAIM NINI) תתקיים מחר (ה'), ט' בשבט תשע"ה, 29 בינואר 2015, בשעה 15:00 בבית העלמין ביישוב שתולים.

צפו: התייחסות ראשונה של דובר צה"ל

=

התקרית בהר דב: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים בשעה זו   בקרייה בת"א התייעצות עם הקבינט לגבי אופי התגובה של ישראל בתגובה לתקרית החמורה בהר דב שבו נהרגו שני חיילי צה"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בתום הישיבה:  אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות הנופלים ואיחולי החלמה שלמה לחיילינו הפצועים.

מי שעומד מאחורי ההתקפה היום ישלם את מלוא המחיר. מזה זמן איראן מנסה באמצעות חיזבאללה להקים חזית טרור נוספת נגדנו מרמת הגולן. אנחנו פועלים בתקיפות ובאחריות נגד הניסיון הזה. ממשלת לבנון ומשטרו של אסד שותפים באחריות להשלכות של ההתקפות שיוצאות משטחם נגד מדינת ישראל.

צפו בדברי רה"מ נתניהו (באדיבות רשת)

"בכל האירועים הללו, המשימה שלנו היא להגן על מדינת ישראל. השיקול היחיד שעומד לנגד עינינו הוא ביטחון מדינת ישראל וביטחון אזרחי ישראל. כך פעלנו וכך גם נמשיך לפעול".

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 – באדיבות רשת

למרות שנראה היה כי ישראל תגיב בחומרה כפי שכבר הצהיר כבר ראש הממשלה, כעת מסתמן כי ישראל תבליג על התקרית החמורה וזאת בשל הבנות שקטות עם חיזבאללה על סיום העימות לפחות באופן זמני. חיזבאללה מרגיש כי בא על סיפוקו לאחר שספג מכה כואבת בדמות חיסולם של הגנרל האיראני ובנו של מורנייה שנחשב לבכיר בארגון.

עוד פורסם כי הרכב שנפגע מטיל נ"ט מסוג "קורנט" של חיזבאללה באזור הכפר רג'ר לא היה ממוגן מפני טילים נגד טנקים, למרות הכוננות הגבוהה בגבול הצפון בימים האחרונים.

בשעה זו הותרו לפרסום שמותיהם של שני החיילים שנהרגו: קצין צה"ל סרן יוחאי קלנגל, מפקד פלוגה בגדוד "צבר" בחטיבת "גבעתי", בן 25 מהר גילה. סרן קלנגל הועלה לדרגת רב-סרן לאחר מותו.

חייל צה"ל סמל דור חיים ניני, לוחם בגדוד "צבר" בחטיבת "גבעתי", בן 20 משתולים. סמל ניני הועלה לדרגת סמל-ראשון לאחר מותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.