"התקשורת האנונימית הופכת אנשים לחיות" (וידאו)

ח"כ הרב ישראל אייכלר בכנסת: "התקשורת האנונימית הופכת אנשים לחיות" מנהל מרשם האוכלוסין בתל-אביב, אריאל רוניס, איש שב"כ לשעבר, מצא את מותו, כתוצאה מהסתה נגדו ברשתות התקשורת

יומיים לאחר  פרשת התאבדותו של איש השבכ לשעבר אריאל רוניס,  ח"כ ישראל אייכלר מתח בכנסת ביקורת כנגד תופעת צייד הפייסבוק: "התקשורת האנונימית הופכת אנשים לחיות" מנהל רשם האוכלוסין בתל-אביב, אריאל רוניס, איש שב"כ לשעבר, מצא את מותו, כתוצאה מהסתה נגדו ברשתות התקשורת. האיש הפך לטרף בידי ציידי אדם ביער החייתי של התקשורת האנונימית. אדם אנונימי (לא מזוהה) יכול לפגוע בכל אדם או בקבוצה בלי לתת את הדין על התוצאה.

אייכלר בכנסת – צפו 

אייכלר המשיך ותקף "פעם היתה תקשורת, עוינת, אכזרית ומרושעת. אבל על כל כתבה היה מי שיתן את הדין. שמו של הכותב התפרסם או לפחות שמו של עורך העתון. הם נשאו באחריות לכל מילה. העורך אחראי לכל תביעה, גם אם לא רצה בכך. החיה הטורפת ביותר היא החיה שמסתתרת מאחורי המארב. "ארור מכה רעהו בסתר ואמר כל העם אמן". גם אם מישהו מכה את רעהו בגלוי, זו עבירה. אבל אפשר לטפל בו ולהעמידו לדין. אבל אם הוא מכה רעהו בסתר, אין גבול לרשעותו. זה נורא ואיום.

אדם ששמו גלוי, יש לו גבולות. הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. אבל כאשר הוא מסתתר תחת חסינות אנונימית, הוא מסוגל להפוך לחיה טורפת. זה מה שקורה בתקשורת המודרנית. אנשים שנופלים למארב אנונימי בתקשורת, דעתם עלולה להיטרף מאכזריות המעלילים והמסיתים. כבר היו הרבה אנשים שדעתם נטרפה. פתאום הם הופכים מאנשים מכובדים למושמצים ומושפלים עד שדעתם משתבשת עליהם.

אם זה קורה לאדם יחיד, מה יעשו ציבורים שלמים בעלי דת ואמונה, שמשמיצים אותם בתקשורת על לא עוול בכפם? המסיתים גורמים להמוני העם לחשוב שהחרדים אכן גונבים את כספם. היהדות הנאמנה ניצבת מול עלילות והתקפות נוראיות והסתות למעשי אלימות. קריאות קרב ממבקשי טרף עלומי שם, הופכים את האדם המסית והמוסת לחיה טורפת. צריכים לחשוב על חקיקה וענישה שתמנע את ההפקרות בציד האנשים. לא ייתכן שציבור או יחיד יהפכו לטרף קל ביער החייתיות האנושית, המסתתרת מאחורי התקשורת ומאחורי האנונימיות המגינה על התוקף והמותקף נותר חסר אונים.

בתגובה להסתה של חכ"י "יש עתיד" כי הנציגים החרדים קיבלו עשרים מליון שקל לכיס כל אחד, אמר ח"כ ישראל אייכלר: "מציעים לנו להגיש תביעת דיבה נגד המסיתים, בבית המשפט. אבל אין לנו סיכוי למשפט צדק בערכאות. אנו מעריכים שרוב השופטים אינם לוקחי שוחד. וכבר אמר רבי יהונתן אייבשיץ על הערכאות: "שופט ופרקליט וקצין שאינו לוקח שוחד, אין ליהודי סיכוי לזכות אצלו במשפט צדק". אין לנו כסף לשחד משפטנים כמו רונאל פישר והוא בוודאי לא יחיד בדורו. הוא הכיר את הקצינים הנכונים והפרקליטות המתאימות והשופטים שיודעים איך לחיות בוילות בעלות של עשרות מליוני שקלים. מי שלא יכול לעמוד בתשלומים כאלה, אין לו סיכוי להצליח בתביעה דיבה להגנת החרדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.