התרגיל הענק בגולן: 3 חיילים נפצעו

מדובר צה"ל נמסר כי המקרה יתוחקר וכי התנהגות החיילים כנדרש מנעה פגיעה חמורה יותר

שלושה חיילים נפצעו בגולן לאחר שטנק שבו נסעו התהפך במהלך אימון. החיילים טופלו בשטח ופונו להמשך בדיקות בבית חולים ומצבם מוגדר קל.

מדובר צה"ל נמסר כי המקרה יתוחקר וכי התנהגות החיילים כנדרש מנעה פגיעה חמורה יותר.

ובתוך כך, בצפון נמשך גם היום התרגיל הענק 'אור הדגן' שנועד להכין את הכוחות למלחמה עם חיזבאללה בשתי חזיתות: בסוריה ובלבנון.

שר החינוך נפתלי בנטו ערך הבוקר סיור שטח בתרגיל, כשהוא מלווה בבכירי המועצה לביטחון לאומי. במהלך הסיור, שארך כמה שעות, קיבל השר בנט סקירה מעמיקה על התרגיל, מטרותיו ואופן פעולת הכוחות. השר – שהוא חבר הקבינט המדיני ביטחוני – נפגש עם מפקדי הכוחות וניהל שיחות עומק עם הכוחות שבשטח. בתום הסיור הוא אמר: "מדובר בתרגיל חשוב ביותר, וטוב שהוא מתקיים, במיוחד בעיתוי הנוכחי. כוחות השדה של צה"ל מצויים בכשירות טובה וברמת מוטיבציה גבוהה. עידן המערכות המסתיימות בתיקו חייב להגיע לקיצו. במערכה הבאה עלינו להכריע את האויב בצורה ברורה ומוחצת, כזו שאינה מצריכה פרשנות".

אתמול ביקר שר הביטחון אביגדור ליברמן בתרגיל הגיס הצפוני ואמר: "התרגיל הזה הוא תזכורת לכל מי שזומם לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, שהעימות הבא, אם יפרוץ, יסתיים בהכרעה ברורה לטובת צה"ל ומדינת ישראל"

אל הביקור של ליברמן התלוו גם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי אדם ומפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק.

שר הביטחון אמר עוד: "הדבר היחידי שימנע את המלחמה הבאה הם עוצמתו של צה"ל וכוח ההרתעה שלו. התרגיל הזה מהווה נדבך משמעותי בהכנת צה"ל לעימות בצפון, אם נידרש לו, ואני שמח להתרשם מהמוכנות, נחישות ומקצועיות במערכים השונים ובקרב המפקדים. אין לי ספק שגם אצלנו ובעיקר באיזור כולו, רואים ומבינים את יכולתו ועוצמתו של צה"ל. התרגיל הזה הוא גם תזכורת לכל מי שזומם לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, שהעימות הבא, אם יפרוץ, יסתיים בהכרעה ברורה לטובת צה"ל ומדינת ישראל".

צילום: דוברות שר הביטחון / דוברות שר החינוך / דוצ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.