כך "הפילו" אנשי האוצר את דרעי בפח / מ. הרמן

נפל בפח: מההנחות בתח"צ יהנו בעיקר הטייקונים, ההוזלה על המים היא אחיזת עיניים ובסוגיה המשמעותית של החשמל דרעי התקפל {דעה}

שר הפריפריה, אריה דרעי, התייצב הערב למסיבת עיתונאים משותפת עם שר האוצר, משה כחלון, והגיש לאזרחים את "ההישג" שהצליח לסחוט מהאוצר בעבור הויתור שלו בסוגיית מתווה הגז.

כזכור, דרעי שיצא ערב הבחירות בהצהרה בומבסטית על מע"מ אפס על מוצרי יסוד, נאלץ לבצע פניית פרסה ולהודיע בשער בת רבים שטעה וכי הורדת המס לא תסייע ביותר מכמה עשרות שקלים לאוכלוסייה החלשה.

לאחר שהעבירו אותו קורס קצר בכלכלה, הציעו פקידי האוצר לבוגר ישיבת חברון תכנית חלופית: במקום לבזבז מליארדים על תכנית שתסייע בעיקר לרוכלי הבסטות שימשכו לצעוק "חמש בעשר" – תתמקד בסיוע לחלשים.

מבלי שהבחין בכך, השועלים ממשרד האוצר טמנו פח לקוסם רב הפעלולים שהצליח בשנה האחרונה להחזיר לעצמו את יוקרתו הפוליטית לא לפני שהביס בנוק אאוט מהדהד את יריבו הגדול.

המוחות החריפים באוצר הציעו לשועל הפוליטי להכיל את מע"מ 0 על תחבורה ציבורית, חשמל ומים, ודרעי בלע את הפיתיון.

מה שדרעי לא לקח בחשבון זה שמי שיאכל את הפירות ויתמוגג מההטבות הם בעיקר החברות הגדולות במשק והמעסיקים שבין כה וכה משלמים נסיעות בתלוש המשכורת לכל עובד זוטר. אם במקום לשייט בסקודה ולהחליק כל הדרך לחניון הכנסת – היה היו"ר נוסע מידי בוקר בקו 52 מהר נוף לגאולה יתכן והוא היה שומע על כך מהנוסעים השקופים.

ומה אמר דרעי במסיבת העיתונאים המשותפת? "אנחנו מבטלים בחקיקה את המע"מ על התחבורה הציבורית בישראל, הכוללת אוטובוסים ורכבות. מדובר בהטבה משמעותית של 17% עבור משתמשי התח"צ שהם בדרך כלל אוכלוסיות הנזקקות להנחה". מה שנקרא הצחקתם את תשובה ויתר הטייקונים שחסכו עשרות מליוני שקלים. אתם העובדים בכל מקרה לא תקבלו את ההטבה לכיסכם.

באוצר הבטיחו לדרעי בתחילת הדרך הורדה של המע"מ על חשבון החשמל, הורדה שללא ספק היתה מקלה על השכבות החלשות ואף על מעמד הביניים שקורס תחת מבול ההוצאות. אך פקידי האוצר הצליחו לכופף את הקוסם שראש הממשלה מתייעץ איתו לעיתים רבות.

בסופו של יום דרעי נותר עם הבטחה עמומה על הנייר באשר להנחות בתעריפים לאוכלוסיות מוחלשות בסכום לא מוגדר. "סיכמתי עם שר האוצר שבהורדת המחירים הצפויה תילקח בחשבון הפחתת המחירים לאוכלוסיות אלו".

אם אין מים

לסיום, לא כדאי גם להתרשם מביטול המע"מ על צריכת מים בסיסית. לכמה כבר מגיע חשבון המים שלכם? בהנחה ואתם לא מאלו שיוצאים ביום שישי עם צינור מים בקוטר של קילומטר וחצי ושואבים את הכנרת לגינה הפרטית שלכם – הרי שהוא לא חוצה את תקרת ה100 שקלים לחודש. בחשבון פשוט מדובר בהנחה של פחות מ20 שקלים לחודש. ועל זה כינס דרעי מסיבת עיתונאים.

אוי לאוזניים ואוי לעלבון. האיש שהצליח לסובב באצבע הקטנה שלו את ראשי המדינה נאלץ להתקפל לכל דרישותו של הילד מחדרה שעשה לו בית ספר לפוליטיקה בכיפוף ידיים.

20 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תכלס' לנוסעים בנסיעות פנימיות בתוך ירושלים ובתוך בני ברק וכן בתוככי שאר הערים עצמם וכדו', שזו ההשתמשות של רוב הציבור החרדי, לא ירד בתשלום על התחבורה אגורה אחת, הכל עבודה בעיינים

  חכמה |
  הגב
 2. דרעי כל יום נופל בפח של עצמו בזכות פגיעתו בגדולי ישראל במרן זצ"ל ולהבדיל בין חיים לחיים למרן הראשל"צ רבי שלמה עמאר אלוקים לא ישכח ולא יסלח לו נפול יפול

  תלמידי מרן |
  הגב
 3. כמה קול ברמה משלם לכם להיות נגד ש"ס? ואגב הציבור לא קונה השטויות שלך. כל בער דעת מבין שזה יהא מציין בשביל הציבור החלש.

  אבי |
  הגב
  • תמים מעבול מתי תתפקח אני נאמן למרן שומע קול ברמה ולא רדיו חילוני של גויים קול חי

   תלמידי מרן |
   הגב
 4. אידיוט… כנראה שלא עבדת יום אחד בחייך וודאי שלא בתלוש…
  את תשלום הנסיעות מצרפים למשכורת של כל עובד שמתגורר מעל מרחק של 2 תחנות אוטובוס מהעבודה (עד תקרה של 600 ש"ח) בלי קשר לשאלה כמה נסע העובד וכמה שילם (או שנסע בטרמפים או הלך ברגל…) והכסף הזה נשאר אצל העובדים.
  מה הקשר (לכל הרוחות) להנחה על הנסיעה? העובד שקיבל 600 ש"ח ימשיך לקבל אותם (ו'החברות הגדולות' ו'הטייקונים' ימשיכו לשלם כרגיל) אבל הנסיעות יעלו לו פחות! יש מבין? אם לא כדאי שתחזור לכיתה א' (יחד עם עורכי האתר שעבורם ערימת הג'יבריש הזו נחשבת ל'טור דעה'…).
  ובאמת אתה משלם על מים רק 100 ש"ח לחודש? אז במקום להתקלח אתה יושב לכתוב את הזבל הזה? (סתם לידיעה נתוני הלמ"ס מדברים על צריכה ממוצעת של כ300 ש"ח לחודש)…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לך לדרעי שישלם לך על התגובות לטובתו , כי אין עוד טמבל שחושב שדרעי השיג משהו בשנה האחרונה

   תלמידי מרן |
   הגב
 5. עצוב מאוד כל העובדים ונוסעי השרות האזרחי שהגיעו בהסעות מאורגנות ויחס התשלום מהמעסיק הוא לפי חשבון של נסיעות ירד להם התקצוב ב17% זאת ועוד שעכשיו לפי הרפורמה החדשה זה יהיה מעיק
  וזה החשבון נסיעה מבי ברק חישוב ספר למורה:
  נסיעה מבני ברק לקצה העיר בכדי לקחת אוטובוס מאסף כ220 ₪ לחופשי
  נסיעה במאסף כ300 ₪ לחופשי
  מהמאסף לתוך היישוב כ170 ₪ לחופשי
  סה"כ כשש מאות ₪ ויש מקומות שעוד יותר
  זה איפשר לשלם להסעה פרטית לפי התקצוב הנ"ל
  עכשיו הכל יחד בחופשי אחד 285 ₪ פחות 17%
  זה התקציב שתקבל מורה שרוצה לצאת בבוקר לעבודה מביתה בבני ברק ליישוב במו צורן וכד'
  זה מכה לאברכים ועובדים זוטרים
  חבל!!!

  חרדי |
  הגב
 6. דרעי אפס שעושה מבוחריו אפסים משקר אותם בפנים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • בוקר טוב לך דרעי תמיד שיקר את כל העולם כולל את מרן עד שהרג אותו משקריו

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 7. דרעי עובד על עצמו ועל כל הספרדים התמימים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. קוקר,אם אתם אתר שמכבד את עצמו כדאי שתעיפו בקו 52 את מי שכתב את הכתבה שברור למדי שהגוזל לא מבין בכלכלה וספק אם יודע לוח הכפל. כל מי שעשה מכינה לכלכלה מבין שהכל בילבול מוח לאחד שחא מבין כלום בכלכלה.

  דוד |
  הגב
  • האמת כואבת!! סוף סוף יש אתר שמביא דברים אמיתיים גם אם לכמה תמימים שסניקים זה כואב

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 9. אתה כל כך שקוף בזה שאתה משתייך למחנה השני מה שהוא עשה בשנתיים השני לא עשה ב13 שנה בכנסת אתה פשוט לא מסוגל להכיל את זה

  דוד |
  הגב
 10. גם אם דרעי יעמוד מחוץ לאונברסיטאות ובצמתים ויחלק 200$ לאדם תאמרו שקרים, קוקר אך כמה שאתם שקופים

  miri |
  הגב
  • הוא מחלק הרבה יותר ממאתיים דולר אבל רק לחברים שלו אלינו הוא מכניס יד לכיס ולוקח

   איציק |
   הגב