התרסקות האחים: איבדו כמעט מחצית מכוחם

במפלגות החרדיות סגרו חשבון עם לפיד, ליברמן ובנט. גפני: "כל מי שפגע בנו – התרסק"

סיפור הניצחון הגדול של נתניהו והליכוד השכיח מעט סיפור מרכזי נוסף בבבחירות: ההתרסקות של 'יש עתיד' 'הבית היהודי' ו'ישראל ביתנו' – 3 המפלגות שהיו חלק מרכזי בממשלה האחרונה והיו שותפים לחקיקה הרעה וההתעמרות בציבור החרדי.

לפי תוצאות האמת קיבלה מפלגת 'יש עתיד' 11 מנדטים (לעומת 19 שהיו לה בכנסת היוצאת), הבית היהודי 8 (לעומת 12 בכנסת היוצאת ו – 18 בסקרים שלפי חודשיים) וישראל ביתנו 6 (לעומת 11 בכנסת היוצאת).

במטה יהדות התורה חגגו את ההתרסקות של "האחים" לשעבר וליברמן, ח"כ גפני אמר לפעילים כי מי שפגע בנו התרסק, והסביר: "ליברמן שהיה אחראי להרבה דברים וקיבל מפלה, הבית היהודי שגם לא אהבו אותנו ולא שיתפו איתנו פעולה מהתחלה – גם קיבלו מכה, ולפיד שהיה שר האוצר והיה אחראי לחוק הגיוס ולכל הגזירות, גם קיבל מפלה, זה מראה ש'דרך רשעים לא צלחה'".

בתוך כך, במפלגות החרדיות כבר חולמים על חברותם הצפויה בקואליציה אחרי שנתיים בשממה האופוזיציונית. ח"כ גפני אמר אמש כי "כעת אנחנו מחוזרים גם על ידי הימין וגם על ידי השמאל", אולם לאחר תוצאות האמת הופך החיזור של המחנה הציוני ללא רלוונטי, מה שאומר כי פני המפלגה לשותפות עם נתניהו שכבר שוחח עם ליצמן בענין (ראו ידיעה נפרדת).

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.