התשובה החרדית לבג"צ: הבטחת הכנסה אאוט, שקיות חלב וכיכרות לחם אין (וידאו)

בג"צ ביטל את הבטחת ההכנסה לאברכים, ארגון החסד 'בית לחם יהודה' יחלק שקיות חלב וכיכרות הלחם לאברכים שהגיעו לפת לחם, בעקבות הגזירות הקשות על עולם התורה

המכה שהנחית בית המשפט העליון על הציבור החרדי בביטול הבטחת ההכנסה לאברכי הכוללים, הביא להחלטה בארגון החסד 'בית לחם יהודה' לפתוח מוקד מיוחד אליו יוכלו לפנות כל האברכים שהבטחת ההכנסה שלהם תבוטל, ובעקבות כך הגיעו למצב של פת לחם, ולקבל מידי שבוע שקיות חלב וכיכרות לחם.

כזכור, השבוע החליט בג"צ בהרכב של שבעה שופטים בראשות הנשיא אשר גרוניס כי המדינה לא תוכל להעניק יותר "מלגת לימודים ועידוד השתלבות אברכי כוללים בתעסוקה", כתמיכה תקציבית לאברכים, וזאת החל מסוף שנת 2014.

לדברי יו"ר הארגון הרב יצחק נוראני, ההחלטה התקבלה בארגון בעקבות המצוקה הגדולה בה נתונים אברכי הכוללים המחזיקים משפחות ברוכות ילדים. "ההחלטה שלנו נובעת כתוצאה מהמצוקה הגדולה אליה אנו נחשפים מידי יום בחלוקות שאנו עורכים לציבור, במהלכם אנו עדים לעוני הקשה השורר בקרב המשפחות הללו, ועכשיו גם את כבשת הרש שנותרה להם, לוקחים מהם. צריך לזכור שמדובר בקיצוץ נוסף שמתווסף לשורה ארוכה של קיצוצים בקצבאות הילדים ובמלגות לאברכים. ההחלטה של בית המשפט כמוה כמכת מוות על אברכי הכוללים שבזכותם לימוד תורתם אנו עומדים, ולכן החלטנו להתייצב לימינם".

בית לחם יהודה

לדברי הרב נוראני, לא הגיוני שאנשים שתורתם אומנותם אשר חיים על לחם ומים יאלצו לוותר גם על זה, ולכן החליטו בבית לחם יהודה להתגייס למענם. "מדובר במאבק מכוון שנעשה על ידי בית המשפט במטרה לפגוע באותם אברכים ולכן אנחנו מתגייסים יחד עם כל המגזר החרדי לסייע להם".

צפו בנאום לפיד באדיבות רשת
[alooma ref="lapid_sync_atar_vtr2_n20140526_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

על פי נתוני משרד האוצר נכון לחודש יולי 2013, מספר האברכים המקבלים תמיכה תקציבית עומד על 9,400. עוד התברר כי אף שהמדינה הקצתה בשנים 2010-2014 סכום של 109-110 מיליון שקל למלגות לימוד לאברכים, בפועל שולמו בין השנים 2010 עד 2012 סכומים של 127 עד 138 מיליון שקל, וההערכה לגבי שנת 2013 היא שישולמו כ-120 מיליון שקל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בלי בית לחם יהודה היו אלפים רעבים ללחם! כל הכבוד על עבודת הקודש הזו. אני כבר תרמתי לעמותה, וממליצה גם לכם לתרום – http://www.lehem.org.il או בטלפון 1-800-20-22-20

    חני |
    הגב
  2. but not from tenuva they should feel what we are going threw

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב