התשובה לח"כ פריג' שרוצה לפסול את הרב אליהו: "שיפסול עצמו מלהיות ח"כ לפי התבטאויותיו"

היום (ראשון) השיבה המדינה לבג"צ כי יש לדחות את העתירה נגד בחירת הרב שמואל אליהו להיות רב ראשי משום שהיא אינה מבוססת על ראיות מעשיות והבחירות לרבנות הראשית עדיין לא התקיימו.

תשובה דומה נשמעה גם מעורכי דינו של הרב אליהו אשר השיבו לבג"צ כי "הרב אליהו עומד בתנאי הסף אותם קבע החוק למי שמגיש מועמדותו לכהונת הרב הראשי וכי פסילה מעין זו עשויה לפגוע בזכויות יסוד חוקתיות דוגמת הזכות לבחור ולהיבחר, הזכות לשוויון, חופש הביטוי והזכות לשם טוב וחופש הדת".

עוד השיבו על עתירת ח"כ פריג' אשר נגד הרב אליהו: "כי טענתו של הח"כ אינה מבוססת כי אם על קטעי עיתונות ש"אינן מגובות כלל בעובדות של ממש. המשיב בודאי לא יזם מעולם מסע הסתה כנגד ערביי ישראל ואמירות שאמר, אם אמר, נאמרו במסגרת חובתו – לא רק רשותו – להשיב עליהן מכוח תפקידו הרבני. אילו היה נמנע מלהשיב עליהן היה חוטא לתפקידו, וציינו כי לרב אליהו קשרים טובים עם חלק מאזרחיה הערביים של מדינת ישראל.".

על הטענה של פריג' שהרב אליהו מסית נגד ערבים, ציינו כי הוא מייחס לרב אליהו, "דברים שלא היו ולא נבראו, בלי שיציע ולו ראשיתה של תשתית עובדתית להאשמותיו החריפות, וכי כשם שח"כ פריג' רוצה לפסול את הרב אליהו, כך היה ניתן לפסול אותו מלהיות חבר בכנסת ישראל, בשל דברי הסתה שהשמיע נגד קבוצות בחברה הישראלי. כשהציג את כל ציבור המתנחלים כגזלנים היורים ללא סיבה בפלסטינים והאשים את המתנחלים כי הבעיה עמם היא שכל מה שעינם רואה הופך לפתע לרכושם". מילים אלו לבד היו צריכות לפסול אותו מלכהן כחבר כנסת. אמרו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.