התשובה של דפנה ליאל לגפני

כתבת חדשות 2 דפנה ליאל חשפה אמש בערוץ 2 על העברה של חצי מיליארד שקלים לחינוך בלתי פורמלי – חוגי העשרה לתלמידים חרדים שיגיע על חשבון כלל התלמידים החילונים. גפני עלה לשידור בגלצ וטען כי הדיווח הוא "שקרי מתחילתו עד סופו". {המסמך }

הקרב בין דפנה ליאל לגפני:  כתבת חדשות 2 דפנה ליאל חשפה אמש בערוץ 2 על העברה של חצי מיליארד שקלים לחינוך בלתי פורמלי – חוגי העשרה לתלמידים חרדים שיגיע  על חשבון כלל התלמידים החילונים. גפני עלה לשידור בגלצ וטען כי הדיווח הוא "שקרי מתחילתו עד סופו".

אלא שליאל לא נותרה חייבת ופרסמה את הנוסח המדויק של הסעיף.

הסעיף בחוק ההסדרים

בריאיון לאילנה דיין בגלצ אמר גפני כי התקשורת רודפת את החרדים: "מה עושה התקשורת? באה בנתונים שקריים שלא קיימים כמו שהיו אתמול בטלוויזיה. לא ראיתי אבל אמרו לי". גפני טען כי מדובר ב"ידיעה שקרית מתחילתה ועד סופה, שקר מוחלט, אין דבר כזה ולא קיים – לא יכול להיות חוקית שמעבירים כסף מהחינוך הממלכתי לחינוך הבלתי פורמלי של החרדים".

אך ליאל מפרסמת בחדשות 2 את הסעיף המפורש בו כתוב כי "הגדלת תקציב החינוך הבלתי פורמלי תמומן באמצעות הפחתה של שעת לימוד שבועית אחת מככל מערכת החינוך למעט גני הילדים החל משנת הלימודים תשע"ח. תקציב החינוך הבלתי פורמלי עומד על כ-500 מיליון שקלים בלבד. על כן הפחתה של שעת לימוד שבועית אחת מהחינוך הפורמלי והעברת ערכה לטובת החינוך הבלתי פורמלי משמעותי גידול של כמעט פי שניים בתקציב החינוך הבלתי פורמלי". יש לציין כי החוגים לחרדים הם רק אחד הסעיפים בחינוך הבלתי הפורמלי, ועדיין לא הוחלט באיזה שיעור יתוקצבו.
(באדיבות רשת)

בגל"צ גפני שב ותקף את ליאל, "אמרתי אתמול לדפנה ליאל בלילה, היא חיפשה אותי במשך היום – ייאמר לזכותה – ניהלתי את ועדת הכספים ולא יכולתי להשיב לה, גם לא ידעתי את תכיפות העניין אחרת הייתה עושה הפסקה והייתי אומר לה", הוסיף. למרות הסעיף המפורש שמופיע  בתקציב, גפני המשיך לתקוף את התנהלות חדשות 2: "איך הולך ערוץ טלוויזיה מכובד עם כתבת מכובדת שאני איתה בקשר – איך מוציאים ידיעה בלי ידיים ורגליים? אם יש שקל אחד של אמת אני בא ואתוודה ואומר שטעיתי. אני מכיר את תקציב המדינה יותר טוב מהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.