צפו: התשובה המוחצת של רה"מ לקרי (וידאו)

לאחר נאומו המשתלח והמסית של ג'ון קרי נגד נתניהו וישראל, ראש הממשלה החליט להשיב תשובה חריפה ובוטה במיוחד. צפו { בעקבות הנאום}

לאחר נאומו המשתלח והמסית של ג'ון קרי נגד נתניהו וישראל, ראש הממשלה החליט להשיב תשובה חריפה ובוטה במיוחד למזכיר המדינה האמריקאית ג'ון קרי.

רה"מ פתח: "הנאום של מזכיר המדינה ג'ון קרי הוא אכזבה גדולה. הוא עוסק באופן אובססיבי בנושא ההתנחלויות בארץ ישראל, במקום לעסוק בשורש הסכסוך – הסירוב הפלסטיני העיקש, המתמשך, להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם.

רה"מ המשיך לחבוט: "אני מוכרח להגיד לכם שאני הופתעתי. זה מה שיש לשר החוץ של ארצות הברית, המעצמה הגדולה ביותר בתבל, זה מה שיש למזכיר המדינה להתמקד בו כאחד מהנאומים המסכמים, במשך שעה שלמה? המזרח התיכון כולו עולה בלהבות, מדינות שלמות קורסות, הטרור משתולל – ובמשך שעה שלמה מזכיר המדינה תוקף את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, ששומרת על היציבות במזרח התיכון, לא רק היציבות שלנו ושל אזרחינו, יהודים וערבים כאחד, אלא גם תורמת ליציבות ולביטחון באזורנו ולכמה וכמה משכנותינו.

צפו בנאום המלא

הצטרפו להצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו:

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב- יום רביעי, 28 בדצמבר 2016

נתניהו עקץ את קרי: "אנחנו עכשיו בחג המולד, אולי מזכיר המדינה ג'ון קרי לא שם לב לכך שישראל היא המקום היחיד במזרח התיכון שבו נוצרים יכולים לחגוג את חג המולד בביטחון, בשלווה ובשמחה.

כל זה, לצערי, לא מעניין את מזכיר המדינה של ארצות הברית. הוא יוצר משוואה מוסרית מזויפת בין בניית בית בירושלים או בשכונותיה ובפרבריה, לבין טרור שמכה בחפים מפשע.

ואחרי שהוא יוצר את המשוואה, הוא מדבר כמעט אך ורק על הבית בירושלים, משלם מס שפתיים בלבד לגינוי הטרור.

אגב, בהחלטה של האו"ם שהוא יזם וקידם, שם בכלל מדברים על הסתה, אנונימית, לא יודעים של מי. ההתנחלויות? זה ישראל. הסתה? בשטח, לא יודעים של מי. ובעצם רה"מ אמר גלויות שהוא זה שיזם הכל נגד ישראל.

אני יכול רק להביע צער, כי לו היה הממשל משקיע במאבק בטרור הפלסטיני את אותן אנרגיות שהוא השקיע בגינוי הבנייה בירושלים, אולי היה סיכוי טוב יותר לקדם את השלום.

לסיום אמר רה"מ: אני קיבלתי הערב מסר מהרב יהודה בן ישי, אביה של רותי פוגל זיכרונה לברכה, שנרצחה יחד עם משפחתה באיתמר.

הנה מה שהוא כותב לי, הוא אומר: "בימי חנוכה אלה, האור גובר על חושך. על ידך ועל ידי העם כולו המנורה, הסמל של מדינת ישראל, שוב מאירה למרחקים. מתוך אמונה בצור ישראל וגואלו נתגבר בעזרת השם על כל מכשול". אמר רה"מ.

 

יוזכר, כי שעה קודם ורגע לפני שהוא הולך הביתה, במשך שעה שלימה נאם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי,  נאום מתריס בו הציג את "חזון השלום של וושינגטון".

קרי התייחס למדיניות האמריקנית בשמונה השנים האחרונות וטען כי הנשיא אובמה היה מחויב לאורך כהונתו לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. "פתרון שתי המדינות הוא הכרחי להשגת שלום בר קיימא", אמר. "זו הדרך היחידה להבטיח את עתידה של ישראל כמדינה בטוחה ודמוקרטית".

מזכיר המדינה הסביר מדוע לא התייצב נגד ההחלטה נגד ישראל באו"ם: "זה הכרחי שננהל שיחה על האמיותת הלא נעימות. מה שקורה בשטחים לא משחק לטובתו של אף אחד מהצדדים או ארה"ב. התפקיד שלי הוא לקדם את האינטרסים והערכים של אמריקה. אנו רוצים להבטיח את היצבות באזור שמאוד חשוב לנו".

"חברים צריכים להגיד זה לזה את האמת", המשיך קרי. "חברות דורשת כבוד הדדי, כשישראל לא מכבדת את פתרון שתי המדינות. אני אומר היום שארה"ב הצביעה על פי ערכיה, ממש כמו שעשינו בעבר. ישראל לא מבינה שארה"ב שתמכה בישראל יותר מכל מדינה אחרת, חייבת להיות נאמנה לערכיה. אנו לא יכולים להגן על ישראל אם נראה את פתרון שתי המדינות קורס לנו מול העיניים. אף ממשל אמריקני לא עשה יותר מהממשל של ברק אובמה למען ישראל, כך אמר ראש הממשלה הישראלי בעצמו".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתי תחזיר ארה"ב את טקסס. אריזונהה ונבדה חזרה למקסיקו. ארה"ב כבשה אותם ממקסיקו בשנת 1884

  אופיר |
  הגב
 2. “ The entire speech is pure fantasy and wishful thinking.
  It doesn't seem in any near future that there will be peace till the end of the Golus.

  Having said, At this time WE us Yidden have no biblical claim to Israel or any clame at all as of this point and time. Eterz Yisroel was given to us by Hashem but ONLY if we will obey the conditions it says in the Torah. We failed and didn't obey. We were sent into exile by Hashem and in exile we must stay.
  Acording to our Torah Jews are not allowed before the coming of Moshiach to take up in arms to have a Jewish state.
  The Satmar Rav zt"l The Brisker Rav zt"l and all previous REAL Gedolim were so right by saying that a Jewish state is a danger to Jews, a danger to Halocha etc.
  Lets all pray to Hashem that he should dismantle the State of Israel without any Jewish bloodshed and Moshiach will come and we will all be in the holy land. ” serve Hashem with Torah ans Mitzvos!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ביבי שפן. עכשיו התחיל לפתוח את הפה על אובמה וקרי שהוא יודע שהם אוטוטו מסיימים את התפקיד.
  ולכן בשבילי אדם כזה נקרא פחדן!!!! אם הכהונה שלהם לא הייתה מסתיימת עכשיו הוא לא היה מעיז לדבר כך

  אלדד |
  הגב