וְטִהֲרוּ אֶת מִקְדָּשֶׁךָ. וְהִדְלִיקוּ נֵרוֹת בְּחַצְרוֹת קָדְשֶׁךָ: הרבנים הראשים הדליקו בכותל המערבי – תמונות

 

 

 

בטקס הדלקת נר ראשון  של חנוכה ברחבת הכותל המערבי השתתפו הראשון לציון  והרב הראשי לישראל הגאון הרב יצחק יוסף  שליט"א,  רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א, שר החינוך מר גדעון סער, מנכ"ל משרד ראש הממשלה מר הראל לוקר ומנכ"ל הרבנות הראשית לישראל מר עודד וינר.

מדי שנה טקסי הדלקת הנרות ברחבת הכותל המערבי מתקיימים במעמד אלפי אנשים מהארץ ומחו"ל הבאים להשתתף בטקס מרגש זה.

רב הכותל המערבי הגאון רבי שמואל רבינוביץ אמר כי ההדלקה במקום הסמוך ביותר להתרחשות נס פך השמן מסמלת את החיבור של כולנו לעוצמת הרוח שיש במקום זה המחבר את עם ישראל ומאחד אותו.

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א אמר בדבריו: ,, מטרת היוונים הייתה 'להשכיחם תורתך' וכתוצאה מכך גם 'ולהעבירם על חוקי רצונך', ידעו שעם ישראל יעבור על חוקי תורת ד'. ולכן עלינו להתחזק בקשר לתורה ולהתחבר אליה. זהו המסר של חג החנוכה.

שר החינוך, מר גדעון סער, דיבר על חשיבות הבניה בירושלים וחיזוקה, בצד שמירה על הזהות היהודית ומניעת הסתננות לתוכינו.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מר הראל לוקר דיבר על היות המקום הזה מרכז הרוח של כולנו. היא לא ארץ זרה לנו כדבריו של שמעון המכבי. 'ובמיוחד עבורי, שמי נולדה כאן וסבי שימש ראש ישיבת חיי עולם.'

מר עודד וינר, מנכ"ל הרבנות הראשית, אמר כי קריאת הפרשיות העוסקות ביוסף ואחיו בימים אלו מלמדת אותנו על המחויבות של כולנו להתאחד ולהתלכד.

 לאחר טקס זה התקיים טקס הדלקת נר חנוכה בכותל הקטן במעמד שר הבינוי והשיכון מר אורי אריאל, רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל משרד רוה"מ מר הראל לוקר.

ADM_3745 ADM_3748 ADM_3758 ADM_3921 DSC_0048

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "הרב הגאון הרב שמואל רבינוביץ שליט"א"… אתם חיים בסרט. זה רשע מרושע.
  לא רב בכלל. מינוי של יוסי ביילין ואח חבר של צמרת מפלגת מפא"י.
  הסיבה שהוא בתפקידו זה כדי לדכות כל התעוררות יהודית. בשם התורה כמובן.

  עקיבא פלד- אל תבזה את עצמך..

  אבי |
  הגב