וְסִכְסַכְתִּי מִצְרַיִם בְּמִצְרַיִם: הצבא המצרי מאיים על מורסי: "אתה חייב להיכנע למיליוני המפגינים"

 הפיכה במצרים? מפקד צבא מצרים שיגר היום (שני) מסר מאיים לנשיא מוחמד מורסי ואמר כי: "הוא נותן לפוליטיקאים, ובראשם הנשיא, אולטימטום של 48 שעות כדי להיענות לדרישות העם".

הדברים נאמרו על רקע הפגנות המחאה הגדולות במצרים בו נהרגו  25 הרוגים בהפגנות בעימותים.

 בהודעת הצבא המצרי נמסר כי מצרים והעולם ראו את העם המצרי הדגול יוצא לרחובות כדי להביע דעתו. הצבא הציב בשבוע שעבר אולטימטום של שבוע לצאת מהמשבר, אולם שבוע זה חלף ללא יוזמה ופעולה מצד השלטונות – דבר שגרם ליציאת ההמונים לרחובות. נכתב בהודעה.

"בזבוז זמן נוסף יביא לעוד פילוג שאנחנו הזהרנו ומזהירים ממנו", מסר הצבא,  "על מורסי ולצמרת שלטונו להגיע תוך 48 שעות להסכמה עם האופוזיציה על מפת דרכים כוללת על עתיד המדינה והוסיף שאם לא יושג הסדר, הצבא ייקח על עצמו אחריות היסטורית ויקבע מפת דרכים חדשה שתשרטט את עתיד מצרים".

 עוד נאמר בהודעה כי "אנחנו מזהירים את כולם כי אם דרישותיו של העם המצרי לא יתממשו במהלך פרק הזמן הזה, נהיה חייבים בהתבסס על אחריותנו הלאומית וההיסטורית ומתוך כבוד לדרישות העם המצרי הדגול להודיע על מפה עתידית ועל צעדים שנפקח על ביצועם בהשתתפותם של כל הזרמים הלאומיים ובין היתר הצעירים שהם היו ועדיין המנוע של מהפכתם המהוללת".

"הביטחון הלאומי המצרי עומד בפני סכנה ואנחנו צריכים לעמוד באחריות", אמר הגנרל המצרי  והוסיף כי "העם סבל ועדיין סובל וחייבים להקשיב לו ולאמץ אותו לחיקו".

  המוני מפגינים מצרים חוגגים כעת בכיכר תחריר בקהיר תוך שהם שרים שירים לאומים. חלק מהמפגינים קראו קריאות תמיכה בצבא ובמפקדו א-סיסי.

יאסר חמזה, חבר בכיר "בהאחים המוסלמים" במצרים, אמר כי כל הזרמים הפוליטיים במדינה דוחים את האולטימטום של הצבא המצרי. "הפתרונות יגובשו במסגרת החוק, עידן ההפיכות הצבאיות הסתיים", אמר לרשת אל-ג'זירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.