"והִצַּ֧תִּי אֵ֣שׁ וְלֹ֥א תִכְבֶּֽה": הרב לאו מסיר את הכפפות

הרב ישראל מאיר לאו מסיר את הכפפות ומטיח ביקורת נוקבת כנגד הצביעות והרדידות של התקשורת והציבוריות הישראלי בנוגע לאהבת חינם בתשעה באב ועל היחס הסלחני למחללי השבת. האזינו

הרה"ר לשעבר הרב ישראל מאיר לאו מסיר את הכפפות ומטיח בראיון ל'גלי ישראל' ביקורת נוקבת כנגד הצביעות והרדידות של התקשורת והציבוריות הישראלי בנוגע לאהבת חינם בתשעה באב ועל היחס הסלחני למחללי השבת.

"אהבת חינם זה נורא נחמד, אחד מלטף את השני מרחוק, ואחי וחביבי ונשמה וכפרה, איפה שבת קודש? כלום"**הרב ישראל מאיר לאו בהתייחסות מיוחדת לתשעה באב. האזינו >>

‎Posted by ‎גלי ישראל‎ on‎ יום שלישי 1 אוגוסט 2017

הרב לאו שבעבר הציג את ״פניה היפות״ של המגזר החרדי – אומר דברים קשים גם אם נכוחים. הוא ציטט את הפסוק :ירמיהו יז כז שמזהיר את עם ישראל מחילול השבת :וְאִם־לֹ֨א תִשְׁמְע֜וּ אֵלַ֗י לְקַדֵּשׁ֙ אֶת־י֣וֹם הַשַּׁבָּ֔ת וּלְבִלְתִּ֣י ׀ שְׂאֵ֣ת מַשָּׂ֗א וּבֹ֛א בְּשַׁעֲרֵ֥י יְרוּשָׁלַ֖‍ִם בְּי֣וֹם הַשַּׁבָּ֑ת וְהִצַּ֧תִּי אֵ֣שׁ בִּשְׁעָרֶ֗יהָ וְאָ֥כְלָ֛ה אַרְמְנ֥וֹת יְרוּשָׁלַ֖‍ִם וְלֹ֥א תִכְבֶּֽה׃

הרב לאו המשיך ותקף את החרדים שרוקדים 'מה יפית' לפני החילונים: "אהבת חינם זה נורא נחמד, אחד מלטף את השני מרחוק, ואחי וחביבי ונשמה וכפרה, איפה שבת קודש? כלום"

דב הלברטל מגיש התכנית נשמע נסער לאחר שידור התכנית. בשיחה ל'אקטואליק' הוא אומר: "הרב הראשי ישראל מאיר לאו הדהים אותנו. הוא פרץ בלהט ובבוז בביקורת גורפת על האתוס החילוני של תשעה באב, וניתץ אותו לחלוטין. זו פעם ראשונה, שהרב לאו אומר בברירות ובפומבי את האמת הפנימית שלו, וחושף את הצביעות והרדידות של התקשורת והציבוריות הישראלית כולה הרואה בתשעה באב כמין מוקד לסולידריות של אהבת חינם ושנאת חינם.

הלברטל ממשיך :"הבוז שעלה בדבריו היה נוקב וחריף, בחקותו את החילוניות הרדודה: אחי, אחי, חביבי כפרה".

ומדהים לא פחות, הפתאוס בדבריו שבהם הקריא את האמת הנוקבת על תשעה באב, ועל פשעה של החילוניות הליברלית והשלטון בכלל ובתל אביב בפרט, מפרקו של ירמיהו לפיו החטא הוא לא באהבת חינם הערטילאית והרדודה אלא בפרצת חומת השבת. כמי שאפילו בא להזהיר על חומרת העניין, הקריא גם את העונש של אש תוצת בציון, כאילו מתריע על הא שתפרוץ בתל אביב עם הפגיעה בשבת".

לדבריו: "דבריו של הרב לאו היו חסרי תקדים ופעם ראשונה, לאחר שעזב את תפקידיו הרשמיים, הוא משיל מעליו את הפוליטיקל קורקט המתבקש, ובדברים נוקבים ויוצאים מן הלב אומר את האמת הפנימית שלו המנתצת לחלוטין את המיתוס החילוני הציבורי והתקשורתי ביחס לתשעה באב".

"ביקורת חריפה כזו, מעולם לא נשמע מפי אדם בדרגתו וברמתו, הנחשב למפייס ולמתון שבין רבני ישראל. פשוט מדהים". מסכם הלברטל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.