"והגדת לבנך – גם לילד המיוחד"

ב"שיח סוד" נערכים לליל הסדר, לחג הפסח ולאמירת "מה נשתנה" על ידי הילדים המיוחדים:

ב"שיח סוד" נערכים בהתרגשות ובהיערכות מזה שבועות ארוכים לקראת חג הפסח הקרוב, כאשר בכל מסגרות החינוך, המשפחתונים והמעונות, הדברים מתנהלים בלוחות הזמנים כבימי השגרה כימי לימוד רגילים וחווייתיים, ולא במסגרת של קיטנה, זאת בשל הצורך של הילדים להרגיש את היציבות החינוכית והפדגוגית, בעיקר בימים שכאלו כאשר לחץ הניקיונות והחגים מערערים לכל אחד את השגרה ולוח הזמנים הרגיל.  כאשר עבורם כל שינוי בשגרה יכול להשפיע.

בשבועות האחרונים התקיימו חזרות מלאות חוויה ותוכן לקראת ההכנות ל"ליל הסדר" כדי שהילדים במעונות יידעו את שאלות ליל הסדר, ההלכות הבסיסיות, המצוות, ומלאכות החג.

צוות מיוחד שהוקם בליווי רבנים לצורך בדיקת ואישור כל נושא הכשרות בדירות, לוודא שהן הוכשרו נכונה וכהלכה,ושכל התרופות בדירות כשרות לפסח, השלים את מלאכתו קודם החג.

ב"שיח סוד" אומרים כי במהלך ימי החג ילוו עשרות רבות של חונכים ואנשי צוות את הנופשונים והדירות המיוחדות גם בליל הסדר, בימי החג ובחול המועד.  במערך הדיור של הארגון יהיו פתוחות למעלה מעשרים דירות ייחודיות, כאשר למעלה מ-150 דיירים ישהו בהן במהלך החג בליווי מקצועי של למעלה משישים אנשי צוות.  בליל הסדר עצמו תשע דירות יהיו פתוחות ויקיימו בהן את הארוחות, כאשר עד אז מתמקדים אנשי הצוות והחונכים בהכנה לחג, ניקיון הדירות, קניית ביגוד באופן עצמאי וכדו'. ובחול המועד צפויים ב"שיח סוד" לקיים טיולים מיוחדים ומגובשים לכבוד החג, הכוללים שיט ייחודי באשדוד וביקור בגן החיות, כך שהילדים יוכלו לחגוג יחד עם כל בית ישראל את הפסח בשמחה, כהלכה, ובאווירה מיוחדת.

בשיחה עם מנהלי הסניפים וראשי האגפים אמר הרב שמעון לוי מנכ"ל "שיח סוד" השבוע, כי "המטרה שלנו, היא כמו בכל ימות השנה, לתת לכל ילד וילדה אצלנו את התחושה שהם לא שונים מאף ילד אחר, לא בבגד חדש לחג, ולא באמירת "מה נשתנה", ולא בטיולים לחג, הצוות המקצועי שלנו אשר לכל אחד מהם יש גם ילדים משלו ובית של עצמו לנהל, מוסרים את הנפש למען החניכים והחניכות אצלנו מכל הגילאים, כדי שיהיה גם לכל אחד ואחד מהם את התחושה של 'בן חורין', של בן יחיד אשר חוגג את שמחת חג הפסח כהלכתו ובשמחתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.