"והימים האלו נזכרים ונעשים" – מצוות מתנות לאביונים

מצוות מתנות לאביונים ל'בית התבשיל' היא המהודרת ביותר כפי שפסק מרן הגר"ש וואזנר שליט"א: "עיקר מצוות מתנות לאביונים הוא סעודת פורים".

בימים אלו נערך 'בית התבשיל' לפתיחת מגבית הפורים הנרחבת למען קיום מצוות מתנות לאביונים בהידור באמצעות חלוקת ארוחות חמות, טעימות ומזינות לארוחת הפורים לנזקקים – בעיצומו של יום הפורים עצמו.

כשאתם תורמים לבית התבשיל, אתם מבשלים את סעודת חג הפורים עבור מאות ואלפי נזקקים הזוכים, כמידי יום, לקבל ארוחות חמות המחולקת ישירות לבתי הנזקקים או בחדר האוכל המרכזי של בית התבשיל. זאת לא תרומה שמגיעה אל הנצרך שיקנה בתרומה את שהוא זקוק לו, זה סיוע ישיר ומהיר בארוחת החג שלו.

"בית התבשיל מאכיל מידי יום מאות פיות של נזקקים, הורים וילדים כאחד", אומרים בהנהלת בית התבשיל. "בכל ימות השנה אנו נתקלים במקרים קשים המבקשים סיוע ואנו שולחים מאות ארוחות בשריות, טעימות ומזינות, ארוזות לבתים. לקראת חג הפורים אנו נתקלים במשפחות רבות המתקשות להכין סעודת פורים ראויה בביתם משום שהפרוטה אינה מצויה בכיסם, ואנו בבית התבשיל מבשלים עבור הנזקקים את סעודת הפורים שיאכלו בו ביום".

וכבר פסק מרן פוסק הדור הגר"ש הלוי וואנזר שליט"א בשיעורו כי "עיקר מצוות מתנות לאביונים הוא סעודת פורים בו ביום", הרי שמצוות מתונות לאביונים אמיתית היא לבית התבשיל שמאכיל את האביונים בסעודת פורים ביום הפורים עצמו!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.