ווייז מפנה את הנהגים מגהה לשיכון ויז'ניץ בב"ב

האפליקציה וויז מפנה בשעות העומס על כביש גהה, את כל הבאים מרמת גן – היישר לתוך השכונה החסידית הצפופה. { בשל העומס}

אתר הכלכלה החרדי ביזנס מדווח כי  על פי תביעה שהגישו תושבי שכונת הרצליה ב' נגד חברת ווייז, גם תושבי בני ברק יעשו בה שימוש  עם דגש לתושבי שיכון ויז'ניץ שחייהם הפכו לסיוט מאז שהאפליקציה מפנה בשעות העומס על כביש גהה, את כל הבאים מרמת גן – היישר לתוך השכונה החסידית הצפופה.

 

בעוד תושבי ויז'ניץ לא עשו מהומה בנושא, תושביה המעונבים של הרצליה לא עמדו מנגד והגישו השבוע תביעה נגד ווייז: "אפליקציית ווייז הפכה שכונת מגורים שלווה בהרצליה לאוטוסטרדה, באופן שגורם, בין היתר, למפגעי רעש וריח ומסכן את הולכי הרגל בשכונה, לרבות ילדים, אימהות וקשישים העושים את דרכם ברחוב הצר שאינו מותאם לתנועה של כלי רכב רבים – כך נטען בתביעה שהגישה השבוע עמותת "הרצליה למען תושביה" נגד ווייז

 

"מצב הדברים החמיר מאד לנוכח העובדה כי ווייז, באמצעות האפליקציה שלה, מנתבת ומפנה רכבים הנוסעים בכביש החוף, עקב פקקים בכביש החוף, לעזוב את כביש החוף ולעבור דרך רחוב נורדאו בשכונה. כל זאת עושה ווייז, הגם שרחוב נורדאו אינו בעל הקיבולת להכיל את כמות הרכבים שמנותבים אליו על-ידי ווייז מכביש החוף".

 

בתביעה נטען עוד כי מתפללים בבית הכנסת "בית יואל" הנמצא ברחוב היתד, בסמיכות לציר רחוב נורדאו, ודיירים באזור, הביעו תרעומת על כך שבערב שבת בשעה ארבע-חמש – שעה שאמור בה הרחוב להיות שקט ושליו ולהתמזג עם אווירת השבת – הרחוב הופך, עקב הפניית רכבים של ווייז אל תוך השכונה, לרחוב סואן ומרעיש של מכוניות, שאין להם קשר לשכונה ומנותבים לשם על-מנת לעקוף את כביש החוף.

 

אגב, שיכון ויז'ניץ בבני ברק היא שכונה עם אלפי ילדים ועומס התחבורה שנוצר בגלל ווייז מסכנת את הילדים. בנוסף, האדמו"ר עורך חופות בחצר ביתו והדבר גורם לתנועה ערה של מאות אנשים מידי ערב, והתנועה שווייז מזרימה לשכונה רק גורמת לסכנת נפשות של ממש – ומעניין יהיה לעקוב אחרי ההתפתחות בתביעה נגד ווייז שללא ספק תשפיע על ההתנהלות גם בהפניית התנועה לשיכון החסידי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עם כל הצער איני מבין מה הם מצפים מווייז!
  אין שום חוק שמגביל את מספר המכוניות היכולות לנסוע על כביש מסוים, ואם כן אין שום טענה על ווייז!
  הבעיה האמתית אינה המכוניות אלא הולכי הרגל שהולכים על הכביש וחוצים שלא בבטחה.
  מה שמעניין, עכשיו אפשר לומר 'ווייז ניץ'!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב