וולעדניק: היערכות שיא לקראת ההילולא שתחל הערב • גלריה

על ההכנות מנצחים פעילי האגודה הוותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי, שגם מקים במקום בניין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק

המונים יעלו החל מהערב לעיירה וולעדניק שבצפון אוקראינה לרגל יום ההילולא של הרה"ק רבי ישראל דוב מוולעדניק זי"ע אשר ידוע כמקום מסוגל לישועת הכלל והפרט. הבטחתו הפלאית והמפורסמת של הצדיק הקדוש מוולעדניק זי"ע, לישועה מובטחת לכל העולים על הציון הקדוש ואף מי "שרק יגע בידית הדלת", גורמת לעליה המונית ביום ההילולא הקדוש החל הערב כ"א בטבת. עיירת וולעדניק באוקראינה רוחשת בימים האחרונים פעילות רבה והיערכות מתוגברת לקראת ההילולא.

על ההכנות מנצחים פעילי האגודה הוותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי, שגם מקים במקום בניין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק.​

זהו כבר עניין של שנים, מאז התחדש מסע הישועות לציון הצדיק מוולעדניק, ובפרט ביום ההילולא אז נוהרים לעיירה אלפים רבים מכל ריכוזי הציבור החרדי בעולם אשר פועלים ישועות מופלגות, עליה שרק הולכת ומתגברת משנה לשנה.

אגודת 'אהלי צדיקים' המטפלת, מאתרת ומשמרת אלפי קברי צדיקים ויהודים בכל העולם, הקימה גם כאן את האוהל החדש על ציונו של הצדיק ומעמידה לרשות המתפללים את מיטב שירותי הנוחות לכל אורך השנה, והכינה את השטח לקראת יום ההילולא ומקדמת את פני אלפי העולים בכיבוד ובכל הנוחיות על הצד הטוב ביותר.

בשנים האחרונות פתחו ב'אהלי צדיקים' את מרכז וולעדניק, ששוקד בעז"ה על הקמת בנין ענק עם עשרות חדרי הכנסת אורחים ובית כנסת ומקוה מפוארים ושאר שירותים יהודיים לאלפי העולים לציון הקדוש במהלך כל השנה ובפרט ביום ההילולא.

בתוך כך, נמשכים ההכנות בציון והעיירה לקליטת אלפי העולים, כאשר צוות העובדים יצא בימים האחרונים לוולעדניק להכשיר את השטח, שזה כלל בין השאר את המובן הפשוט – יישור השטח ושיפוץ דרכי ההגעה לציון הקדוש.

כך גם הוקם השנה אהל ענק שיחומם בימי ההילולא בחום אופטימלי, כדי להקל את התפילה והשהות בקור העז והמקפיא. כמו כן הובאו ביתני שירותים מחוממים לשירות הציבור, והוקמה סמוך לציון פינת כיבוד קל ושתיה חמה לרווחת המתפללים, וכן הסתיים מערך הבישולים בבית התבשיל הענק לקראת הסעודות הגדולות שהוכנו לאלפי העולים, בבשר ודגים וכל מטעמים.

המקום סודר כראוי לכבוד הצדיק ולרווחת העולים, ותוגברו שירותי שמירה, נתלו שלטי הכוונה. כמו כן הותקנה תאורה בכל האזור, כאשר במרכז וילעדניק התגברו על העובדה שאין חשמל במקום וייבאו גנרטור חדיש שישמש את תאורת המקום ומערכות החימום וכל השאר לרווחת אלפי המתפללים.

כמו כן, לאחרונה מקיים אהלי צדיקים שת"פ מלא עם ארגון "איחוד הצלה", אשר אף ערך במקום טקס חנוכת ציוד חירום רפואי וכן התקין במקום ארון מיוחד עם כל הציוד המתקדם באופן קבע לטובת הבאים לציון הק'. יצויין כי משלחת רפואית של הארגון אף יצאה במיוחד מישראל כדי לאבטח רפואית את אלפי המתפללים ותפקד על כל מערך האבטחה הרפואית סביב השעון בכל יום ההילולא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.