וועדה בכנסת לחקירת המחדלים שהובילו לתספורות הטייקונים

ח"כ כבל : "מדובר בכשל שחזר על עצמו בתדירות גבוהה ובהיקף מצטבר של 25 מיליארד שקל שנמחקו בעשור האחרון"

"הוועדה צריכה לבדוק איך קרה וקורה שפעם אחר פעם מוחקים מיליארדים של הציבור לטייקונים ובנק ישראל לא מונע זאת. את כל הסודות צריך לחשוף ולבחון לא בחדרים סגורים ולא בקליקות של בנקאים. החקירה חייבת להתבצע לעין כל. עידן החיסיון בתהליכי מחיקת חובות לטייקונים".

כך אומר בקול קורא יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני אשר זימן דיון מיוחד בנושא ליום רביעי הקרוב במרכז טענותיו של ח"כ כבל עומדת בקשתו לבחון מקרוב כיצד טייקונים כדוגמתו של אליעזר פישמן קיבלו הלוואות בסדר גודל כה גבוה ללא בטחונות מתאימים .

לדעתו של ח"כ כבל יש צורך להקים וועדה מיוחדת שתדון בכל נושא הסדרת החוב של אליעזר פישמן.
בראש הוועדה יעמוד ח"כ כבל וכן חברי כנסת נוספים מכל רחבי הבית 20 במספר.

הוועדה תתבקש לבחון את התנהלות בנק ישראל החטיבה לפיקוח על הבנקים והבנקים עצמם: "מדובר בכשל שחזר על עצמו בתדירות גבוהה ובהיקף מצטבר של 25 מיליארד שקל שנמחקו בעשור האחרון. על סמך החקירה ותוצאותיה תייצר הוועדה חוקים ותקנות שימנעו מקרים כאלה בעתיד" , כך לדבריו של ח"כ כבל.

ח"כ כבל מעלה על נס את ההתנהלות הכושלת והחוזרת על עצמה של הבנקים בכל פרשיות הטייקונים : "פרשת פישמן חושפת שורה של מחדלים חמורים בהתנהלות המערכת הפיננסית והבנקאית, ומצטרפת למקרים נוספים שנחשפו בשנים האחרונות, בהם אלו הנוגעים לבעלי הון כגון נוחי דנקנר, לב לבייב ושכמותם". לדבריו, בעלי ההון, "קיבלו הלוואות במינוף גבוה על חשבון כספי ציבור – מבלי שנעשתה בחינה מקדימה באשר להעמדת בטוחות ראויות וכושר הפירעון של אותם לווים. זאת בניגוד צורם להליך מתן האשראי לאדם מהישוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.