וועדת שקד אישרה את חוק הגיוס

לאחר חודשים ארוכים, סיימה הבוקר וועדת שקד את פעילותה. חוק הגיוס אושר, ואיתו גם הסנקציות הפליליות. החוק יועבר לקריאה שניה ושלישית בשבוע הבא במליאת הכנסת.

הבוקר, יום רביעי, סיימה וועדת שקד את עבודתה לאחר חודשים רבים. בהצבעה שנערכה היום אישרה הוועדה את חוק הגיוס כולל סעיף הסנקציות הפליליות. הועדה דחתה את בקשת הרוויזיה של ח"כ מוטי יוגב, ואישרה את החוק שעלה לקריאה שנייה ושלישית.

חבר הכנסת הרב מאיר פורוש הגיב על אישור החוק ואמר: "חורבן הבית יירשם על שם הבית היהודי שהובילו את הוועדה בכפייה עם כל החוקים הדרקוניים נגד עולם התורה"

בבית היהודי מסרו בתגובה "לאחר חודשים רבים של דיונים ומציאות סבוכה של 65 שנה, ועדת שקד אישרה את חוק הגיוס. החוק נוסח ברגישות ובהקשבה לכלל צרכי החברה, תוך מתן דגש על חשיבות היציאה לעבודה, הגיוס לצבא ולימוד התורה. החוק מיטיב עם כל קבוצות האוכלוסייה בכך שהוא מקטין את חוסר השוויון בנטל ומאפשר לאוכלוסיה החרדית הזדמנות להשתלבות בחברה הישראלית. כמו כן דאגה מפלגת הבית היהודי, בהובלת ח"כ איילת שקד, לעגן בחוק את השמירה על עולם התורה לגווניו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שימו לב לסדר הדברים אצלם, להלן ציטוט מתגובת הבית היהודי: "תוך מתן דגש על (1)חשיבות היציאה לעבודה,(2)הגיוס לצבא (3)ולימוד התורה" לימוד התורה אחרון בחשיבותו, מדהים איך אנשים קוראים לעצמם דתיים, ושלמים עם עצמם…
    בכל אופן, מזל שאנחנו (החרדים) מאוחדים, כי כשאנחנו ביחד מי יכול עלינו…

    אברך |
    הגב