וועד משגיחי הכשרות אישר את שביתת המשגיחים

בתום דיון סוער בהסתדרות מרחב פתח תקווה, הצביעו המשגיחים ואישרו שביתה מלאה ביום שני הקרוב בכל רחבי העיר.

רפורמה לא כשרה. משגיחי הכשרות בישראל פותחים בצעדים ארגוניים חריפים, בעקבות שורת הניסיונות לפגוע במעמדם ובמרכזם, הניסיון להפוך את משגיחי הכשרות בפתח תקווה לעובדי קבלן, והעברתם להעסקה לא ישירה. אם לא יחול שינוי ברגע האחרון – צפויים שיבושים קשים בכל מערך הכשרות בעיר פתח תקווה, בדגש על מסעדות ואולמות אירועים, שציבור שומרי הכשרות לא יוכל לאכול בהם, עקב אי התייצבותם של המשגיחים בבתי העסק.

במכתב חריף ששיגרה ההסתדרות, ציין יו"ר מרחב פתח תקווה בהסתדרות גיורא נחום, "ההסתדרות מתנגדת בתוקף להעסקת משגיחי כשרות באמצעות חברות כוח אדם, והיא לא תסכים לפגיעה במשגיחים". נחום הוסיף וציין כי חלק נכבד מהסכומים שתגבה חברת כוח האדם, יפונה למימון משרדים ועלויות שכר של הנהלות החברה. "רק העסקה ישירה של המשגיחים תפחית את עלויות ההשגחה ותאפשר שכר הוגן למשגיח הכשרות".

בכנס חירום אמש, (חמישי) לקראת השביתה הגדולה ביום שני, העלה יו"ר וועד המשגיחים הארצי ורבה של קהילת "משכן ישראל" באלעד הרב יניב שפירא את המניעים לשביתה לאחר שכלו כל הקיצין, ואישר בהצבעה את ההחלטה. משגיחים רבים הביעו את הזעזוע מהאדישות היחסית לעת עתה שנרשמת אל מול הפגיעה הקשה בהם, שמביאה אותם לצעד חסר תקדים של שביתה, תוך פגיעה בעבודת הקודש לשמירה על כשרות האוכל".

דברים נרגשים נשא גם יו"ר החטיבה החרדית בהסתדרות, עו"ד רפי מלאכי, שקרא לרבני הערים, חברי המועצות הדתיות וגורמי הרבנות הראשית והמשרד לשירותי דת, להתערב באופן בהול במשבר ולעצור כל פגיעה במשגיחים. הוא ציין כי המאבק מלווה על ידי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שהנחה את הגורמים המקצועיים בהסתדרות לגבש את כל הכלים הנדרשים, על מנת להגן על המשגיחים ולא לאפשר את הפגיעה בתנאי העסקתם.

לקראת תום כינוס החירום נשא דברים נציג מחברי הוועד הארצי, הרב ברק מזעקי המשמש כמשגיח בנס ציונה. הוא דיבר מנהמת ליבם של המשגיחים הנקרעים בין רצונם לקיים את שליחותם לאפשר לשומרי הכשרות לאכול כהלכה, לבין חוסר היכולת להבליג אל מול פגיעה חסרת תקנה במטה לחמם, "אנחנו נעמוד פה בסולידריות ונזעק! תורידו את השאלטר! אני מסתכל על הציבור ורואה אנשים נשואי פנים שעשרות שנים עשו מלאכתם באמונה בתמורה לשכר רעב כשפקידים במשרדים ממוזגים המשתכרים עשרות אלפי שקלים בחודש מפקירים את המשגיחים" אמר הרב והוסיף, "אם יהפכו אותנו לעובדי קבלן, נהפוך להיות כאין וכאפס. אנחנו כוח עצום, אנחנו נגיע מכל רחבי הארץ. רבנים יגיעו לפתח תקווה, משגיחים, כולם ביחד נעמוד כאן ונזעק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.