ויבוא השלישי ויכריע? הרב גרוסמן שוקל להתמודד לרה"ר

התפתחות משמעותית בבחירות לרה"ר;  לאחר המתקפה החזיתית של  הגר"ע יוסף שליט"א  כנגד המעומד למשרת הרב האשכנזי לרה"ר, מעומד  חדש ומפתיע נכנס לזירה.

  הגרי"ד גרוסמן רבה של מגדל העמק צפוי להצטרף למירוץ הרה"ר לישראל יחד עם המעומדים הנוספים שכבר הודיעו על התמודדותם לתפקיד כך חשף  בצהרים ברדיו "קול חי" העיתונאי משה גלסנר.

מקרובי הרב גרוסמן מאמינים כי הקשרים של  הרב והאמפתייה שזוכה הרב בקרב קצוות הקשת הפוליטית יעניקו לרבה של מגדל העמק את הכתר, ומבין כל המעומדים הסיכווים של הרב לזכות בתפקיד: גבוהים.

לרב גרוסמן צפוי קרב לא פשוט מול הרב דוד לאו, רבה של מודיעין  שזוכה לתמיכת סמויה של לשכת ראש הממשלה, הרב גרוסמן בעבר סירב להתמודד לרבנות ירושלים והעדיף להתמקד בפעילות קירוב רחוקים לחיק היהדות במגדל העמק.

הרב גרוסמן בשנת תשס"ג 2003 התבקש הרב גרוסמן על ידי רבנים רבים להתמודד על תפקיד הרב הראשי לישראל, אך אביו, הרב ישראל גרוסמן אסר זאת עליו, האב והבן הופיעו יחדיו לפני מרן הרב יוסף שלום אלישיב שהורה לבן לציית לאב במקרה הזה. לאחר פטירת אביו אמר בראיון ב-2011 כי אינו פוסל התמודדות עתידית לתפקיד.

בבחירות שנערכו ב-23 בספטמבר 2008 נבחר למועצת הרבנות הראשית. הוא זכה ל-76 קולות מתוך 144, השני מבין המועמדים האשכנזים.‏

הרב גרוסמן נשוי לאסתר, בת למשפחה חב"דית, ולהם חמישה ילדים. אחייניתו רבקה הולצברג נרצחה יחד עם בעלה ואחרים במתקפת הטרור בבית חב"ד במומבאי ב-2008.

פעילותו של הרב גרוסמן בתחום החינוך והחברה זכתה להכרה ולהוקרה, והוא זכה בפרסים רבים, לרבות פרס "אהבת ישראל" שהוענק לו בשנת 1983 על ידי נשיא המדינה, חיים הרצוג, וראש הממשלה, מנחם בגין, פרס "אבי האסירים" על שם רבי אריה לוין ב-1980, וכן "מגן הסובלנות" אשר התקבל מיו"ר הכנסת.

בשנת תשס"ד (2004) זכה הרב גרוסמן בפרס ישראל למפעל חיים. בשנת תשס"ו (2006) זכה הרב גרוסמן בתואר "דוקטור לשם כבוד" של אוניברסיטת בר-אילן. בשנת תשס"ח (2008) הדליק את אחת משתים עשרה המשואות בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בין יום הזיכרון לחללי צה"ל ליום העצמאות.‏

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.