"דגל? עץ? ש"ס? תפסיקו לשחק, כולנו באותה ספינה!" (וידאו)

הגאון רבי ראובן אלבז יוזם המגעים לרשימה חרדית מאוחדת: " די לפילוגים ולמחלוקת. כל ציבור המאמינים יחד הוא מיליון נפש. זה כוח שניתן לנצח איתו הכל". צפו

[alooma ref="139a350c7b6a3fe3b23240ef993ac1ed.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

לקראת חזרתו הצפויה של אריה דרעי לראשות ש"ס, נמשכים המגעים בקרב ההנהגה החרדית הרוחנית שם קיים רצון עקרוני, ללכת לרשימה חרדית משותפת ביוזמתו של הגאון ר' ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים'.

אמש, במעמד סיום הש״ס בישיבת אור החיים בהשתתפות אלפים התבטא הרב אלבז דברים שעשויים ללמד על המגעים אותם הוא מנהל מאחורי הקלעים: "הגיע הזמן לאחדות ישראל. די לפילוגים ולמחלוקת. כל ציבור המאמינים יחד הוא מיליון נפש. זה כוח שניתן לנצח איתו הכל אבל רק באחדות כולם יחד אשכנזים וספרדים".

הרב אלבז סיים: "כל מי שמאמין ימצא מקום יחד. אנחנו קוראים די להשמדה העצמית. די לביזיון התורה. הזהות היהודית בסכנה. האמונה היהודית חייבת לנצח ואנו נתגייס כאיש אחד בלב אחד ללא פילוגים וללא מחלוקות"

גורמים בכירים בש"ס מעריכים בשיחה עם 'קוקר' כי אריה דרעי ישוב לכהן כיו"ר ש"ס כבר במהלך השבוע הקרוב, וזאת, לאחר שיופעל עליו לחץ כבד מבתיהם של גדולי ישראל.

בנוגע לרשימה חרדית משותפת, יוזמה אותה מנסה להוביל הרב ראובן אלבז ואף נפגש לשם כך עם אדמו"רים ורבנים במהלך השבוע האחרון, אומרים גורמים ב'יהדות התורה' כי ישנו רצון עקרוני ללכת לרשימה משותפת, וכי במערכות בחירות קודמות ניסו להוביל מהלך דומה שלא הצליח, וכעת קיימת גם תמיכה עקרונית במהלך.

מגעים ראשונים להחזרתו של דרעי כבר נעשו בבית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהחל להתערב לראשונה בנעשה בש"ס,. "מרן שליט"א מעולם לא תמך במפלגתו של אלי ישי", מסר דוברו הרשמי של מרן ראש הישיבה, בני רבינוביץ'.

רבינוביץ' הוסיף כי בשלב זה מרן ראש הישיבה לא תופס צד או נוקט עמדה ברורה בסכסוך במחנה הספרדי עד לבירור מעמיק בעניין, אך טרח להדגיש כי בניגוד לשמועות כי הרב לא נתן לישי את ברכת הדרך להקמת מפלגה, הח"כ שפרש מש"ס "לא נכנס לבית מרן" מאז הפילוג. בקרוב הגראי"ל שטיינמן יגביר את מעורבותו בנושא, כש"יכריע אם וכיצד לפעול". הוסיף רבינוביץ.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני זוכר את עצמי ש"סניק גאה בנשמה. אפילו כילד בוגר הייתי מתווכח עם חברי לכיתה כי רק ש"ס ורק אריה דרעי.
  פרישתו של אלי ישי נגעה בי ברמות בלתי רגילות. קיללתי. התעצבנתי. נשבעתי להלחם. לא הבנתי מה רע באריה דרעי שבגין זה צריך לפרוש. גם ליצמן ופרוש רבים, גם גפני ומקלב לא איי, גם בתוך הליכוד יש שנאות ומריבות, אבל בצורה כזו לפלג?
  אירועים היומיים האחרונים נתנו לי מהלומה ממש!
  הבנתי פתאום ה כ ל.
  תנועת ש"ס המעטירה שמרן זי"ע בנה בעשר אצבעותיו הפכה והינה בעצם תנועת יחיד! מועצת החכמים פאר האליטה הלמדנית הספרדית הם בעצם שחקני בובות וקלפי מיקוח – השם ישמרנו – של איש אחד ויחיד. שלא לדבר על כל חברי הכנסת. שלא לדבר על כל ראשי העמותות והמחזיקים בתפקידי המפתח.
  רבותי!
  נחשפתם!
  מה בעצם קרה כאן? התאוששנו מהטריק התקשורתי של אריה דרעי – אין ספק הוא לא רק 'זכאי' הוא בעצם גאון! והתחלנו להרהר. שמתם לב מה קרה ב48 השעות האחרונות? אריה דרעי חשף את עצמו עד הסוף! בשתי מילים
  אני ש"ס!
  אני מועצת החכמים, אני חברי הכנסת, אני מוסדות אל המעיין, אני מיום ליום.
  אם אין אני אין כלום!
  פגעתם בי אני יהרוס את ש"ס מראש עד כלה. אני ישפיל את מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה שיאלצו לעלות לביתי במפגן תקשורתי ואני יצא לי לטיול ושכולם ירדפו אחרי וישרתו אותי כמו עבדים! כל חברי הכנסת של ש"ס יצטרכו כמו ילדים טובים להגיש אחרי מכתבי התפטרות!
  אין עוד מבלעדי!
  אז אני שואל את עצמי? האם אולי אלי ישי בכל זאת צודק? האם באמת אפשר 'לעשות שלום' עם תאב שלטון שכזה? האם לא צריכה לקום קול מחאה עצומה של כל הירא לדבר ה' ולהפגין:
  מבזים כאן את מרן ברמה כזו שלא התבזה מאז ומעולם! הושפלה העטרה! עד עפר! נחשף כי במשך עשרים וחמש שנה מרן השקיע ומסר את כל כוחותיו התורניים והנפשיים אך ורק לגדל את אריה דרעי?
  אם הייתי פסיכולוג קליני הייתי נוטה להגדיר את אריה דרעי שכה הערצתי בנעוריי כחולה במלנכולניה, מחלה איומה ונוראה שהחולים בה סגורים מעבר לסורג ובריח. אך לא בבית סוהר, אלא בבית משוגעים.
  אבל אריה כיום הוא במרכז הכותרות. הוא הצליח בצורה בלתי רגילה. ולכן אני את ההחלטה שלי כבר עשיתי. אני לא יודע עדיין אם אני יוכל לשים בקלפי את הפתק של אלי ישי, אבל בדיוק באותה מידה את הפתק שעליו נכתב: אריה דרעי, גם לא אוכל לשים. ולכל אותם 'נערי דרעי' שממלאים פיהם בגאווה ובטמטום אני קורא אנא בתפילותיכם הזכירו את אריה לרפואה שלימה, רפואת הנפש בתוך שאר עמך חולי ישראל

  שסניק בנשמה |
  הגב
  • תשמע את ההקלטות שהרב אמנון יצחק שליט״א חשף ותבין עד כמה אתה צודק לגבי אריה דרעי וש״ס עד כמה הלכלוך עמוק, משום מה שום אתר חרדי לא פרסם את חשיפת הקלטות אפשר למצוא אותם באתר שופר וביוטיוב בשם ״שומעים למרן: רק לא דרעי״.

   דניאל |
   הגב