ויהי אור: החשמל חזר לאזור השרון

חברת החשמל הודיעה הבוקר כי כל תקלות החשמל באזור השרון – תוקנו. ביקורת במערכת הפוליטית על ההתנהלות הרשלנית של החברה {לאחרי 3 ימים}

ויהי אור: לאחר שלושה ימים של סבל ועלטה חברת החשמל הודיעה הבוקר כי הטיפול במשבר הסתיים וכי זרם החשמל הושב למשקי הבית שהיו מנותקים עד כה.

במהלך הלילה המשיכו צוותי חברת החשמל בפעילותם בכדי להחזיר את אספקת החשמל לבתים באזור השרון, שחלקם נותרו מנותקים מהזרם מאז תחילת השבוע. בחברה הבהירו כי למעט מספר מקרים בודדים, הטיפול בתקלות שנגרמו לתשתיות הסתיים ואספקת החשמל במרבית משקי הבית חודשה.

בתוך כך, גוברת הביקורת הציבורית והפוליטית כנגד החברה. במכתב חריף במיוחד שכתבה יושבת ראש רשות החשמל, אורית פרקש-הכהן, ליושב ראש חברת החשמל, יפתח רון טל, היא מאשימה את החברה ועובדיה בהתנהלות מופקרת,

במכתבה כותבת פרקש- הכהן, בין היתר: "לאחר אירועי סופת השלגים לפני כשנתיים, קיבלה הרשות החלטה שחייבה את חברת החשמל לשפר את נוהלי עבודתה מול ציבור צרכני החשמל בזמן אירוע חריג כמו זה המתחולל בימים אלה. החברה חויבה על ידי מליאת הרשות להעמיד באירועים מסוג זה מידע מפורט לציבור באמצעים שונים כדוגמת אתר האינטרנט שלה ותגבור המענה הטלפוני…למרות כל זאת, נמסר לי כי החברה לא עומדת בהחלטת הרשות ולא פועלת בהתאם אל מול הציבור.

הופתעתי לקרוא על ניסיונות הנהלת החברה להטיל את האחריות על בעיית המענה המהיר לציבור ואת המחלוקת בין הנהלת החברה לבין עובדיה על רשות החשמל וגופי המדינה. זה ניסיון בוטה להסיט את האחריות למתרחש על אי ייקור מספק של תעריף החשמל לציבור. בחברת החשמל, שאיננה סובלת מחוסר בכוח אדם, התמשכות הטיפול בתיקון תקלות וכן אי מתן מענה לציבור הצרכנים בשל אי תגבור עובדים לאזורי התקלה, אין בינם לבין גובה תעריף החשמל מאומה".

פרקש הכהן מוסיפה: "רשות החשמל הוסיפה ועדכנה בשנים האחרונות את תעריף תשתית הולכת החשמל באופן של מתן תוספות מעל התעריף הקיים – תוספות שהוטלו על ציבור הצרכנים. תוספות אלה לחברה מצטברות לסכום עתק של למעלה ממיליארד שקלים. למרות התוספות, הנתונים שבידינו מראים כי היקף ההשקעות של החברה במקטע הרשת פחת בשנים האחרונות, וכספי ציבור אלה נוצלו לשימושים אחרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.