ויהי אחר ההשפלה • ביבי התקשר לישי והתנצל: "נפצה אותך" • פרסום ראשון ב'קוקר'

ראש הממשלה הנכנס זה הפעם השלישית, נתניהו, הערים ביממה האחרונה על שר הפנים היוצא אלי ישי והשתמש בו כאיום להכניסו לממשלה, בכדי להפעיל לחץ על לפיד ו'יש עתיד', דבר שבעצם ייתכן שהוביל להסכם הפשרה שרקח נפתלי בנט.

ישי עצמו חש פגוע ומושפל: נתניהו הרי כבר ישב איתו לפגישה לילית וכבר החל לשרטט לו את הקואליציה החלומית ללא לפיד, וישי החל בדיונים מעשיים בבית ברחוב הקבלן והיה בטוח שהנה מתממש החלום.

גם בבית היהודי כבר התכוננו לקראת האפשרות שלפיד יתעקש ויישאר באופוזיציה, אך בנט טרף את הקלפים והפתיע כאשר גיבש את הסכם החלוקה, בסופו יצא מחוייך מביתו של החבר ברמת אביב.

ל'קוקר' נודע כי אמש, בשעה 22:00, התקשר נתניהו לישי והתנצל על כך שהשתמש בו לצרכי מיקוח. נתניהו עצמו ניסה לפייס את ישי, באומרו שבקרוב אף הוא יסב לצד לפיד ובנט.

אך ישי עצמו מתקשה לסלוח. אמש כתב ישי בדף הפייסבוק האישי שלו: "הייתה אפשרות של יצירת קואליציה משותפת. ממשלה שהייתה משקפת את כלל האוכלוסיות בחברה הישראלית, להתמודדות על כלל הבעיות והמחלוקות ולפתור אותן. לצערי, אלו שהבטיחו לעם 'פוליטיקה חדשה', התבררו בסופו של דבר כבוגריו המצטיינים של החוג ל'סחיטות פוליטית', רוצים לראות ממשלה בלי חרדים ויהי מה.

"החרדים אינם קבוצה לצד החברה הישראלית, הם חלק ממנה, כמו: הקיבוצניקים, החילוניים, העולים ושאר הקבוצות בחברה. את הבדלי הגישות והבעיות פותרים בהידברות והבנה, ולא אחד על גבו של השני. צר לי כי המצטרפים החדשים רחוקים מלהפנים זאת. הם תמיד יהיו פוליטיקאים אך לעולם לא מנהיגים. קשה לי לראות מציאות בה רה"מ יוכל להנהיג את המדינה על שלל גווניה בעודו שבוי בצינוק הגחמות והשינאה שנבנה ע"י הציר החדש. ולאנשי הרשימה המשותפת, 'בנלפיד', ברכות על הקמת המפלגה החדשה. צר לי שאין לכם במשותף יותר מאשר שינאת האחר. אתם הדוגמא הטובה ביותר, בראייה עכשוית והיסטרית, מה אחים לא עושים זה לזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.