ויהי בחצי הלילה

השבוע באות ו' – ויהי בחצי הלילה מאת הסופרת מנוחה פוקס, להשאיר ילד לבכות זה לא תמיד התעללות בילד, לפעמים הילד אוהב לשכב, למלמל לעצמו, לילל מעט ולהירדם. ברגע שתרגילו אותו שכל מלמול מסתיים על הידיים שלכם, הוא יתעקש על כך

שאלה:

תינוקי קם באמצע כל לילה ובוכה כאילו הוא רעב. אני יודעת שהוא לא רעב, אני יודעת גם שהוא בריא ואין לו חום, הוא לא צמא והטיטול שלו בסדר גמור. עד היום היה ישן לילה שלם, למה הוא בוכה בכל לילה? מה צריך לעשות לו?

תשובה:

  1. תינוקך לא היה רגיל להתעורר ופתאום הוא קם משנתו? עכשיו הכול תלוי בך ובתגובתך. אם תעשי מזה עניין גדול יש סיכוי רב שהילד ימשיך בכך.

אל תתרגשי מדי. כסי אותו בשמיכתו, היי שם לצדו. לטפי לטיפה קטנה והשתדלי לעזבו לנפשו.

אם תהיי רגועה ולא תילחצי, על אף עייפותך, יש סיכוי גדול יותר שבלילה הבא לא יקום מהשינה.

  1. למה הוא עושה את זה לי? מכירות את המשפט הזה?

אז הוא לא עושה לך. הוא עושה בעצמו ולעצמו.

כשאת לוקחת על עצמך את האחריות על שנת האחר, אל תתפלאי שהאחריות תחזור אלייך.

  1. בדקי בכל זאת באופן חד משמעי, שהוא לא רעב, לא צמא, לא מלוכלך ולא חולה,

ייתכן שיתברר לך שהחום עלה ויש צורך פשוט בתרופה קלה, ייתכן שהוא פשוט לא עייף כי ישן בצהריים ועדיין לא הגיע זמנו לשינה.

אחרי הכול, אם לפי בירורך הוא צריך רק ללכת לישון – השכיבי אותו באומץ שלא יחשוב שיש ברירה של 'על הידיים', או ברירה שמישהו משחק אתו לפני השינה.

  1. הוא כבר יודע לקחת מוצץ לבדו ובעצמו? אל תגרמו לו להיות תלוי בכם. שימו לו תחת הכרית מספר מוצצים, למדו אותו מגיל מאוד קטן לחפש במקום מסוים את המוצץ ולהכניסו לפיו.

כלל ברזל:

להשאיר ילד לבכות זה לא תמיד התעללות בילד, לפעמים הילד אוהב לשכב, למלמל לעצמו, לילל מעט ולהירדם. ברגע שתרגילו אותו שכל מלמול מסתיים על הידיים שלכם, הוא יתעקש על כך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.