ויהי סדר! מה עושים עם ארון הבגדים?

פחות משבועיים לפני חג הפסח וכולנו טרודים בעניין הסדר והניקיון של הבית לפני החג, "חג הפסח", וכמובן מזג האוויר האביבי והקייצי שנוחת עלינו וזו הזדמנות טובה להחלפת הבגדים מהחורף לקיץ בארון הבגדים. איפה מאחסנים את בגדי החורף? איך שומרים על הבגדים/נעליים/תיקים? שלל עצות שיסייעו לכם לעשות סדר בארונות

רגע לפני חג הפסח וכולנו עדיין בנקיונות וסידור הארונות, מה להשאיר, מה לזרוק ולמי להעביר חלק גדול מהבגדים שכבר לא עולים על אף אחד מבני הבית או שלא נלבשו בעונה שעברה. לדברי, אסף טייכמן, סמנכ"ל רהיטי דורון: תמיד חסר מקום אחסון!  סידור הבית  מציף בפנינו, כל עונה מחדש, התמודדות עם אתגר האחסון. מה שמציב בפניינו דילמה לא קטנה לעמוד מול ארון הבגדים ולהתחיל למיין ולסדר את הבגדים לפי עונות השנה, לפי מידות, מה הולך לאחסון ומה לשמירה לילדים הבאים, מה לשמור ומה למסור. רצוי לשתף את הילדים בחוויית סידור הארון, להתייעץ איתם ולשתף אותם בהתלבטויות, מה שיכול להעצים את הילד, ולקרב בין בייננו ובין הילדים ולייצר חוויה חיובית משפחתית".

טיפים לסידור הארון:

מיון, מסירה וסידור: השלב הכי כיפי- מיון! מוציאים את כל תחולת הארון החוצה, מודדים שוב…בודקים מה כדאי לשמור לעונה הבאה ומה אפשר כבר לא להחזיר לארון ולסמן מראש שלשנה הבאה צריך לקנות חדש. בדגמים ישנים מדי, קטנים מידי, בלויים מידי, לא יצאו מהארון כל השנה האחרונה…מומלץ לעשות ערימה שאותה נוכל להעביר הלאה, למסור או לתרום. לאחר הצמצום של ערימות הבגדים, נמיין לערימות לפי סוג הבגד (המחמירים מאוד ימיינו גם לפי צבע ושימוש): גופיות, מכנסיים, סריגים, בגדי ערב, בגדי בית, בגדי עבודה, ערימה לכל קטגוריה.

לא להעמיס: סדר במדפים- המטרה להחליט על המיקום הנוח ביותר בארון שיחזיק את כל העונה, לא עמוס מידי, לא מרווח מידי- אם אפשר שיהיה בדיוק מתאים. בעיקר שהבגדים הכי שמישים יהיו הכי נגישים. היא שמירה על סדר כדאי לשמור על חלוקה מסודרת בארון. שימוש בכלי אחסון- ניתן לעשות חלוקה במגירות באמצעות קופסאות פתוחות או סלסלות מעוצבות למי שיש מגירות בארון לוודא חלוקה נכונה בין הבגדים והגרביים. שילוב קופסאות פתוחות יכול להוסיף סדר לארון וגם לארגון פריטים נלווים של האקססוריס ופירטי לבוש נלווים: חגורות, רצועות, עניבות, אפילו תכשיטים וסבוני ריח.

 שימוש נכון בחלל הארון: שם המשחק הוא שימוש נכון בחלל הארון, ניצול מקסימאלי של החלל העומד לרשותנו. קיפול בגדים באופן צר יותר וגבוה יותר או לחלופין רחב יותר ושטוח יותר בהתאם לרוחב המדף וניצול מלא רוחבו. קיפול נכון יכול להכפיל את כמות הבגדים שיוכל להכיל כל מדף בארון. מי שאין לו מקום בארון לבגדי החורף יוכל לשמור אותם בשקיות סגורות עד לחורף הבא ואת השקיות לשמור בארגז המצעים.

זהירות מלחות: שימו לב לכך שארון הבגדים אינו מקבל לחות, ואם הוא נחשף ללחות ישנם אמצעים בשוק להורדת כמות הלחות בארון. ארון עם לחות מייצר לאורך זמן עובש על הבגדים המאופסנים בו.

שמירה על סדר וכללים: כל מה שנותר הוא לשמור על הסדר במהלך כל העונה. קיפול החולצות צריך להיות אחיד בין חולצה לחולצה כמו גם קיפול מכנסיים, כך יש לנהוג במהלך כל העונה.

כך תבחרו ארון חדש לחדרי ילדים:

  • בחרו בתבונה את גודל הארון בהתאם לחלל החדר – תכננו את החלל בחדר, אל תתפתו לרכוש ארון ענק שיתברר לכם שסותם את החלל בחדר כי רציתם שיהיה הרבה מקום אחסון… ותוודאו שלארון שאתם רוצים יש מספיק במקום איפה שתכננתם…
  • חשוב לרכוש רק בחברה אמינה ומוכרת, כולל תעודת אחריות והמלצות מחברים.
  • תכננו את חלוקת המקום בין המשתמשים המיועדים בארון קיבעו לפי כמויות הבגדים שיש לכל משתמש בפועל, בחדרי ילדים רבים, המדפים העליונים מיועדים לאחסון כללי של הבית.

–  תכננו את תכולת הארון – מה בדיוק אמור להיכנס לארון: מה יש לכם הכי הרבה? ארון לא חייב להיות רק לבגדים- למשל בארון הילדים אפשר לשמור מדף נגיש לילד עבור משחקים.

–  אחסון נוסף בתוך הארון – מומלץ לשלב מג' פנימיות, בודדות או זוגיות, בדקו את עומק וגובה המג' לניצול מקסימאלי של השטח בארון.

–  אחסון בגובה המדף – נצלו את כל שטח המדף, השתמשו לחלוקת השטח על המדף בקופסאות אחסון – רצוי מרובעות, לאחסון של דברים נגישים ומסודרים.

–  מגירות נעליים – שקלו להוסיף לארון- מג' נעליים, לנגישות מקסימאלית ואחסון נפרד מהבגדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.