ויטמין B – מקור האנרגיה של הגוף

כל הויטמינים הם חשובים ובריאים לגוף שלנו ולכל ויטמין יש את התפקיד המסוים והעזרה הספציפית שלו לגוף האדם. ויטמין B הוא אחד הויטמינים המפורסמים ביותר וניתן למצוא אותו במאכלים כמו כבד, ביצים, דגנים מלאים, אגוזים, בוטנים ועוד. ויטמין B הוא למעשה מקור האנרגיה של הגוף, הוא אחראי להפיק אנרגיה בכל התאים, בעיקר בתאי העצב שהם התאים החשובים ביותר בגוף בגלל שתאים אלו לא מתחדשים.

להזמנת ויטמין B  באתר טבע קסטל לחצו כאן

ההשפעות של ויטמין B על הגוף

ויטמין B בעיקר משפיע לטובה על הגוף והוא טומן בתוכו יתרונות בלתי מבוטלים אבל כמו לכל ויטמין ניתן לקבל ממנו גם חסרונות. ההשפעות החיובית של הויטמין כוללות עזרה לשמירה על עור חלק וצעיר וכמו כן גם תורם לחיזוק השיער, משפיע לטובה על מערכת העיקול ומספק לגוף פעילות מעיים חלקה יותר, הפקת אנרגיה בתאים אשר מורגשת בחיי היום יום שלנו בעבודה או בפעילות הספורטיבית, תורם רבות לכבד לתפקד באופן מלא ועוד. בנוסף, הוא משפר את התפקוד של מערכת העצבים והוא גורם לריכוז מקסימאלי ומשפר את היכולת ללמוד ולהכיל חומר לימודי חדש.

לצד היתרונות הברורים, לויטמין B ישנם גם חסרונות. החיסרון הבולט הוא שהוא אינו נאגר בגוף וכך נוצר מצב שבו אנו חייבים לצרוך ויטמין זה על בסיס קבוע. במידה ואתם או ילדכם אינם צורכים את הויטמין באוכל אזי אתם וילדכם חייבים לצרוך זאת בצורה אחרת. בגלל שאינו נאגר בגוף, רק שימוש יום יומי יביא תועלת מה שכרוך בהוצאה כספית לא קטנה ובהתחייבות יום יומית.

ויטמין B – מתאים בעיקר לטבעונים וצמחוניים

ידוע כי ויטמין B מצוי בעיקר במוצרי בשר ולכן הנפגעים העיקריים מהחוסר שלו בגופם הם הטבעונים והצמחוניים. רבות מדובר על האפקט של אי אכילת בשר מבחינה בריאותית וחשוב להדגיש שעל אף התחליפים כדוגמת טופו ואחרים מדובר בויטמין שהוא חיוני מאוד לגוף. ויטמין B עבור אלו שלא אוכלים בשר הוא כמעט בגדר חובה ושימוש יום יומי בו יכול לשנות את החיים.

בנוסף להיותו מקור אנרגיה עבור גוף האדם, ויטמין B מכיל בתוכו גם יתרונות נוספים. אי אכילת בשר מונעת מהגוף ויטמין חשוב זה ועל פי רופאים רבים מומלץ מאוד לקחת אותו על בסיס קבוע בצורה אחרת. המחקרים הרבים בנושא אי אכילת בשר עדיין לא מסכימים על מסקנה ברורה האם הדבר מזיק לגוף או דווקא תורם למערכות הגוף אבל כן אפשר להגיד כמעט בוודאות שויטמין B הוא חשוב וחיוני לגוף. טבעונים וצמחונים רבים משתמשים בויטמין בגלל החוסר שנוצר בגופם בגלל הסיבות האידיאולוגיות או הסיבות האחרות שבגינן הם אינם אוכלים בשר. אנשים אלו לא צריכים לוותר על דעותיהם או שגרת חייהם אך כן חשוב שיבינו את האפקט שהם גורמים לגופם בעקבות החוסר של אחד הויטמינים החשובים ביותר שיש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.