ויכוח בין כחלון לדרעי על מע"מ אפס

בעקבות ויכוח שפרץ בין השר אריה דרעי שדרש מיליארד ש"ח לתוכניתו למע"מ אפס לבין שר האוצר משה כחלון שהסכים לתקצב רק ב-680 מיליון ש"ח את התוכנית, לא הצביעו היום השרים על התוכנית. {מחלוקת בממשלה}

הבוקר, בישיבת הממשלה התגלו חילוקי דעות בין השרים, שהביאו לכך כי השרים לא הצביעו על ההצעה להורדת המע"מ לאפס אחוז על תחבורה ציבורית לכלל האוכלוסיה, ועל מים ועל חשמל לשכבות החלשות. לפי הנטען בש"ס, הרקע לכך הוא ויכוח בין דרעי לכחלון.

על פי הנטען, שר הפריפריה אריה דרעי דרש כי התוכנית תתוקצב בלמעלה ממיליארד שקל, בעוד שר האוצר משה כחלון הציג את עמדת משרדו שהייתה מוכנה לתקצב ב-680 מיליון ש"ח בלבד. בעקבות אי ההסכמה, לא נערכה הצבעה, והממשלה הסמיכה כעת את השרים דרעי וכחלון להגיע להסכמה בעניין.

יצויין כי עוד לפני ישיבת הממשלה הבוקר נעשו נסיונות שונים להגיע להבנות בין השרים דרעי וכחלון, אך ללא הצלחה. כזכור, השר דרעי דרש במו"מ הקואליציוני מע"מ אפס על מוצרי יסוד, אך בהמשך נכנע והסכים למע"מ אפס חלקי בלבד כפי שהוצג היום בפני שרי הממשלה.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מהלך נוסף שאנחנו מקדמים היום להפחתת יוקר המחיה, יחד עם השר דרעי, זה הצעה להוריד את מחירי התחבורה ב- 17%, וכמובן גם להוריד את מחירי המים. זה צעד חברתי ראשון במעלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.