ויליאמסבורג: 11 מזוזות הוצתו אמש, יום השואה; המשטרה חוקרת ידו של מי במעל • בפנים: תמונות מזירת האירוע

דווקא ביום השואה הישראלי, בו מציינים את נתוני האנטישמיות בעולם, אירע האירוע הבא: בשכונת ויליאמסבורג החרדית שבברוקלין ניו-יורק, נמצאו 11 מזוזות שרופות אמש (ב') בבניין אחד בשכונה, ובעיריית ניו יורק מעריכים כי מדובר בפשע שנאה, במיוחד נוכח העיתוי – ביום הזיכרון לשואה ולגבורה. "רק שנאה יכולה להסביר מדוע מישהו יצית מזוזות ביום שבו אנחנו נזכרים בשישה מיליון היהודים שנספו בשואה", הצהיר ביל דה בלסיו, נציב פניות הציבור בעירייה.

לפי דיווח של תחנת CBS בניו יורק, לא ידוע מי אחראי למעשה הוונדליזם. מהמשטרה מסרו אתמול כי לא ברור אם זה נעשה ממניעים אנטישמיים, וכי החקירה בעניין נמשכת. עם זאת, דה בלסיו פרסם הודעה נחרצת בעקבות האירוע: "זה מעשה מחליא של דעה קדומה שפוגע במהות של מי אנחנו כעיר".

"שלא תטעו: אנחנו נמצא את מי שאחראי לכך", הוא הוסיף. דה בלסיו גם הפציר בכל מי שיש לו מידע שעשוי לסייע בחקירה, לפנות בהקדם למשטרה.

כזכור, לפני כשלוש שנים בצרפת עלה באש בית כנסת בערב יום השואה, ועלה החשד כי מדובר היה בהצתה מכוונת. המבנה בעיר מילוז עלה באש במהלך תפילת יום השבת וספג נזקים כבדים. לא היו נפגעים. "הקרבה של האירוע ליום השואה מעלה תהייה, במיוחד על רקע העובדה שיש במקום אוכלוסיה מוסלמית גדולה מאוד", העריכו בזמנו חברי הקהילה היהודית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.