וינרוט: "שרה אספה את הבקבוקים ולכן הכסף שלה"

פרקליטם הפלילי של בני הזוג, עורך הדין יעקב וינרוט, הגיש חוות דעת ליועץ המשפטי לממשלה. לאחר שנפגש עם בני הזוג נתניהו וקיבל מהם את החומר הרלוונטי.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יחליט בקרוב על פתיחה בחקירה בפרשות המעון, אך הערב (שבת) פורסם לראשונה בערוץ 2 כי פרקליטם הפלילי של בני הזוג, עורך הדין יעקב וינרוט, הגיש חוות דעת ליועץ המשפטי לממשלה. לאחר שנפגש עם בני הזוג נתניהו וקיבל מהם את החומר הרלוונטי.

ווינרוט העביר לוינשטיין את המסמך שעיקרו הגיע לידי חדשות 2 בו הוא קובע כי "בהינתן והעובדות שמופיעות בדוח מבקר המדינה ובתשובת נתניהו לדוח הן נכונות – לא מדובר בעבירות פליליות".
על פרשת הבקבוקים", נכתב בחוות הדעת, "העבירה הרלוונטית היא גניבה על ידי נפקד והפרת אמונים: חוק הבקבוקים מעניק את קבלת ההחזר לבעל הבקבוקים או לאוספם ואין חולק כי שרה נתניהו היא זו שאספה אותם ובכל מקרה היא איננה עובדת מדינה.

"בעניין פרשת החשמלאי – אין כל הוכחה כי נתניהו ידע או היו מעורב בבקשות לוועדת המכרזים לאשר את העסקתו של פחימה. (ובמילא) את הבקשות הגיש סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה סיידוף. בעניין פרשת רהיטי הגן", טוען וינרוט כי "הרהיטים למעון בקיסרה נקנו מכספם הפרטי ורק שני פריטים מהמעון הרשמי הובאו לבית בקיסריה ועל פי החוק נתניהו צריך להחזירם עד תום כהונתו, שטרם הגיעה".

וינרוט וגם וינשטיין ייצגו בעבר יחד את נתניהו במהלך חקירתו בפרשת עמדי בשנת 1999.

גורמים המקורבים לנתניהו מעריכים כי גם וינשטין חש שאין מדובר בעניין פלילי, אך בשל הלחץ הוא יהיה חייב לפתוח בחקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.