וינרוט מכחיש: "לא ביקשנו לבטל את החקירה בגלל סעיף נפשי"

פרשת מעונות רה"מ: פרקליטה של שרה נתניהו, עו"ד יעקב וינרוט, מכחיש את הפרסומים לפיהם הוא ביקש מהיועץ המשטי לממשלה שלא לחקור את שרה נתניהו בשל מצבה הנפשי. "לא היה ולא נברא ואפילו משל לא היה. זו פשוט עלילה"

פרשת מעונות ראש הממשלה: אמש פורסמו בכלי התקשורת השונים כי פרקליטה של שרה נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, ביקש בפגישתו עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שלא לחקור את הגברת נתניהו – זאת בשל מצבה הנפשי.

אלא שבראיון לגל"צ הכחיש וינרוט את הדברים וטען כי מעולם לא העלה נימוק שכזה.

"לא היה ולא נברא ואפילו משל לא היה. הגברת שרה נתניהו היא פסיכולוגית בעצמה, מטפלת במשפחות וילדים, היא זוכה לשבחים מפי כל. זו פשוט עלילה.

נפגשתי עם היועץ המשפטי לממשלה ואמרתי לו שאין מקום לחקירה כי גם אם ניקח את כל העובדות של שרה נתניהו ונניח אותן לרעתה – לא נמצא מקום שניתן לבסס עליו עבירה פלילית, לפיכך יש לבטל את זימונה לחקירה תחת אזהרה", דברי וינרוט בראיון.

בהתייחס לחשדות נגד נתניהו אמר וינרוט: "שום כסף ציבורי לא הועבר לשרה נתניהו בכל מה ששייך לקיסריה או לכל מקום אחר…לעניין הבקבוקים יש עדות של אדם שהוא עצמו תובע אותה שהוא אומר במפורש שבכל נושא החזר הבקבוקים לא טיפלה שרה אלא הוא".

וינרוט גם תקף את התקשורת וטען: "אלה עובדות שבעיתונות מתעופפות החוצה…אני שותף לתחושת הרדיפה נגד שרה נתניהו מצד כלי התקשורת שמצידם 'כל המרבה לתקוף את שרה נתניהו הרי זה משובח".

"כל המרבה לתקוף אותם הרי זה משובח". הזוג נתניהו. צילום: פלאש 90
"כל המרבה לתקוף אותם הרי זה משובח". הזוג נתניהו. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש כך פרסם בפייסבוק הפעיל הפוליטי ואיש 'המחנה הציוני', אלדד יניב, את החשדות החמורים נגד נתניהו. "ביבי נתניהו עלול להחקר בקרוב באזהרה על קבלת דבר במרמה. כמו אולמרט בראשונטורס. ואז ינסה לגרור את המדינה לבחירות כדי למנוע זאת. זו לא שרה. זה ביבי".

יניב הוסיף: "ביבי שכר את יעקב וינרוט לא ״כדי למנוע את חקירתה באזהרה של שרה״, אלא כדי למנוע את חקירתו שלו באזהרה. כי אם שרה תחקר, נפלה החומה. גם ביבי יחקר. לכן ביבי התאבד כדי שהיועץ המשפטי הבא יהיה המזכיר שלו אביחי מנדלבליט. ויינשטיין תכף מסיים. מנדלבליט ינסה להציל אותו. המשטרה דורשת לחקור את שרה ותכף תבקש לחקור את ביבי".

בהמשךפרט יניב את הפרטים הידועים לו על החקירה: "כתוצאה מדוח מבקר המדינה על מעונות ראש הממשלה נפתחה חקירת משטרה. התברר בחקירה שרכישות של מוצרי יוקרה לביבי נרשמו בחשבוניות כרכישת מוצרי מזון וניקיון לבית ראש הממשלה.

אלה חשבוניות פיקטיביות ובשפה של משפטנים קוראים לזה קבלת דבר במרמה.

מאד דומה לפרשת ראשונטורס של אולמרט.

שם אצל אולמרט עשה אולמרט שימוש בסוכנות נסיעות, כדי לגנוב כסף בנקודות ולקבל כרטיסי טיסה בחינם לבני משפחתו. שם אצל נתניהו, ביבי עשה אותו דבר אבל בחשבוניות של סופרמרקט. שוב ושוב הוגשו לעזרא סיידוף ממשרד ראש הממשלה חשבוניות של סופר בירושלים לתשלום. על החשבונית היו רשומים ״כלי ניקוי ומזון״. ומשרד ראש הממשלה החזיר כסף.

רק שלא קנו ״כלי ניקוי ומזון״ אלא מוצרי יוקרה לביבי. מוצרי יוקרה שהסופר הזה בכלל לא מוכר. כרגיל ביבי מפיל את הכל על שרה. הפעם זה ביבי. כמו אצל אולמרט. זה נקרא שימוש בחשבוניות פיקטיביות. גם הסופרמרקט שיתף פעולה. נתן חשבוניות פיקטיביות".

יניב, שבנה לעצמו שם של לוחם בשחיתות, הוסיף לפרט: "זוכרים את הגלידה פיסטוק ב-10,000 ₪ לחודש? אף בנאדם גם כשקוראים לו ביבי לא קונה גלידה ממש בסכום כזה בחודש. קונים משהו אחר ומדווחים על גלידה כדי לקבל החזר.

ראשונה תחקר שרה. ושני יחקר ביבי. זה יכול להציף עוד ועוד פרשות כמו עם אולמרט ומזה בדיוק ביבי חושש. בשלב ראשון ביבי ינסה למנוע את ״חקירתה של שרה״. בכל תעלול. בכל מחיר. בכל הכח. ישלח את וינרוט ללחוץ את וינשטיין לקיר. ימנה את המזכיר שלו למחליף של וינשטיין. אבל יהיה בג״צ למה לא חוקרים את שרה. ואז תבקש המשטרה לחקור את ביבי.

ביבי מבין את זה. הוא הפוליטיקאי הכי חכם בסביבה. ולפני שזה יקרה, הוא יהמר שוב על בחירות כלליות כדי לעצור את זה. בלית ברירה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.