וינשטיין דחה את עתירת ווינרוט: "יש לקיים בחירות חוזרות בבית שמש"

 

 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט היום כי ייערכו בחירות חוזרות בבית שמש.
"הליקויים עליהם עמד בית המשפט יורדים לשורש הליך הבחירות, והם כה חמורים, שיטתיים ורחבי היקף, עד שניתן לומר כי הצופן הגנטי של הליך הבחירות נפגם והושחת, אמון הציבור בתקינותן נפגע, וטוהר ההליך נעשה למרמס", הסביר וינשטיין בתשובה לעתירות שהוגשו.

יאיר בלעיש, ממלא מקום ראש עיריית בית שמש, הגיש לבית המשפט העליון ערעור על ההחלטה לקיים בחירות חוזרות.

עורך הדין אילן בומבך, דרכו ערער בלעיש טוען כי כי אין היגיון לערוך בחירות חוזרות. לדבריו, "הפער בין המועמדים לראשות העירייה עומד על 956 קולות, ואילו השימוש שנעשה כביכול בתעודות זהות לשם זיוף קולות עומד על פחות מ-50".

 עורך הדין יעקב ויינרוט טוען כי "בית המשפט נטל לעצמו קנה מידה – שאפילו המדינה לא העלתה אותו כקנה מידה ראוי – המטיל בהגדרה סטיגמה ודופי פלילי באנשים הנמנים על ציבור מסוים רק משום היותם נמנים על הציבור הזה, כאשר עצם השייכות לציבור הזה מהווה קנה מידה להיקף הפגם", כך פותח עו"ד ד"ר יעקב וינרוט את הערעור שהגיש היום לבית המשפט העליון, בעקבות החלטתו  של בית המשפט המחוזי בירושלים לפני שבועיים לפסול את תוצאות הבחירות שנערכו בבית שמש.

עו"ד יעקב וינרוט המייצג בערעורו את ראש העיר משה אבוטבול ואת סיעת ש"ס, הכין כתב בקשת ערעור המתפרש על פני למעלה מ-20 עמודים בו הוא מפרט אחת לאחת מדוע ראוי ונכון שבית המשפט העליון ידון בעתירה על הבחירות בבית שמש, כאשר הוא מציג את הדברים ומפרט אותם ביד אומן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.