וינשטיין לנתניהו: אסור לפסול כעת שופטים לפרס ישראל

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פנה אמש לראש הממשלה בנימין נתניהו ומסר לו כי בשל תקופת הבחירות אין לקבל בעת הזו החלטות באשר לשופטים בוועדות פרס ישראל

משרד המשפטים מסר הבוקר (ו') כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פנה אמש לראש הממשלה בנימין נתניהו ומסר לו כי בשל תקופת הבחירות אין לקבל בעת הזו החלטות באשר לשופטים בוועדות פרס ישראל.

הודעת וינשטיין באה על רקע הסערה של הימים האחרונים, לאחר שראש הממשלה החליט לבטל את מינויים של הפרופ' אבנר הולצמן ואריאל הירשפלד לוועדת פרס ישראל לספרות.

בימים האחרונים נרשם גל התפטרויות של שופטי פרס ישראל שהתפטרו מתפקידם בוועדת השופטים לפרס ישראל בתחום חקר הספרות, בטענות ל"פוליטיזציה ושיקולים זרים" לכאורה מצד ראש הממשלה. השופטים מחו נגד הפסילה של הולצמן והירשפלד על-ידי לשכת ראש הממשלה מלשמש כשופטים בפרס ישראל לספרות, לאחר שנטען מצד ראש הממשלה כי הם "אנטי-ציוניים".

במחאה, 7 שופטי הוועדה התפטרו מתפקידם: פרופ' נסים קלדרון, פרופ' נורית גרץ, פרופ' זיוה בן פורת, ד"ר אורי הולנדר ויונה אליאן. זאת בנוסף להתפטרותה של גיל הראבן מוועדת השופטים בתחום הספרות ורם לוי מהוועדה לפרס הקולנוע. במקביל, הודיע פרופ' יגאל שוורץ כי החליט לבטל את מועמדותו לקבלת הפרס וכמוהו גם הסופר יצחק בן-נר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.