וינשטיין לסגנית השר קירשנבאום: אל תתקרבי למשרד הפנים

היועץ המשפטי לממשלה שיגר מכתב חריף לסגנית השר החשודה בשחיתות ■ "נוכחותך עלולה לפגוע בחקירה פגיעה קשה", כתב. "החלטתך להמשיך ולפקוד את משרד הפנים אינה סבירה"

פרשת החשד לשחיתות במגזר הציבורי: במכתב חריג שהפנה היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה וינשטיין לסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום, העומדת במרכז חקירת החשד לשחיתות במגזר הציבורי ובמפלגת "ישראל ביתנו", הוא קובע כי אסור לה להגיע למשרד הפנים או להפעיל סמכויות הקשורות לעבודתה למשך 30 יום. "הגעתך למקום תפגע באמון הציבור", כתב וינשטיין. המכתב פורסם לראשונה הערב (ד') במהדורה המרכזית.

את המכתב העביר היועץ המשפטי לסגנית השר, לאחר שעדכן גם את שר הפנים גלעד ארדן בהחלטתו. "מחומר הראיות עלה חשד לכך שביצעת עבירות הקשורות למשאבים ציבוריים וכספי ציבור בעת מילוי תפקידך הציבורי. הובא בפני מידע לפיו בימים אלה את ממשיכה לפקוד את משרדי משרד הפנים ולבצע משימך בתפקידך כסגנית השר", כתב היועץ המשפטי.

"הוצגו בפני ראיות לפיהן נוכחותך במשרדי משרד הפנים בעת הזאת עלולה לפגוע בחקירה פגיעה קשה. בנוסף לפגיעה האפשרית במהלך התקין של החקירה, נוכחותך במשרדי משרד הפנים יוצרת סיטואציה חריפה של ניגוד עניינים. אני סבור כי כאשר אנו עוסקים בחשדות לביצוען של עבירות חמורות שבוצעו בזיקה למשרד הציבורית, הגעתך למשרד הפנים מאיימת לפגוע פגיעה קשה באמון הציבור ובתפיסת טוהר המידות בעיניו", הוסיף היועץ המשפטי.

על סמך דברים אלו, דרש וינשטיין מקירשנבאום להתרחק משטח המשרד למשך חודש שלם: "במצב הדברים האמור בו נשקפת סכנה מוחשית לאינטרס הציבורי ובפרט לגילוי האמת, ונוכח הקשר הישיר בין החשדות לבין תפקידך ברשות המבצעת, אני סבור כי החלטתך להמשיך ולפקוד את משרד הפנים אינה סבירה, ואף מציבה אותך במצב של ניגוד עניינים. לפיכך, אבקשך שלא לפקוד את משרד הפנים למשך 30 יום".

היועץ המשפטי סיכם ואמר כי הוא הבהיר את הדברים גם לשר ארדן, ובמקביל כי לאחר התקופה האמורה הוא יבדוק את ההחלטה לראות אם יש צורך לשנות את החלטתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.