ויצו הודיעה על ביטול השתתפותה בצהרונים במתכונת החדשה

ח"כ ד"ר יפעת שאשא :מאחורי ההתנגדויות לחוק עומדים גופים אינטרסנטים ,לא טובת ההורים למולם

רשת ויצו המפעילה 84 צהרונים באזור המרכז הודיעה כי אין לה כוונה לגשת למכרז להפעלת צהרונים במתכונת החדשה .זאת לאחר החוק שעבר בדבר הוזלת מחירי הצהרונים אותו יזמה חברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא ביטון .

במכתב להורים אותו הפנתה אליהם מנכ"לית ויצו ישראל, שרית ארבל, כתבה: "בשבוע האחרון עבר בכנסת ישראל חוק שמוזיל את עלות הצהרונים להורים עובדים. כארגון נשים חברתי, שפועל 97 שנים לעידוד יציאתן של נשים לעבודה, אנו מברכות על כך. אלא שכעמותה חברתית, אנו מחויבות לפרמטרים נוספים שההוזלה לא תאפשר לנו לעמוד בהם. הטיפול ביצירת רצף חינוכי איכותי, אינו יכול להתבסס רק על הוזלת המחיר. הוא חייב לתת מענה מערכתי איכותי ורציני".

לטענתה בתקציב זה כשמדובר בהוזלה של 200 שקל זה יפגע ביכולת לתת מענה איכותי מבחינת ויצו להורים .

"על רווחי הצהרונים דובר רבות בתקשורת. כעמותה, אנו לא עסוקות במספרים וברווחים. הכנסות הצהרונים, שהיו נמוכים בהרבה מהמספרים שפורסמו באמצעי התקשורת, שימשו לכל אלו, שכן איננו מחויבים לרווחים או לחלוקת דיווידנדים,אנו מאמינות שגם מסגרת הצהרונים היא מסגרת חינוכית, שבמרכזה ניצבת טובת הילד. מעטפת השירותים של הצהרון חייבת לכלול צוות חינוכי עם תנאי העסקה זהים לצוותי הבוקר, ימים ארוכים, קייטנות קיץ, ליווי צמוד של רכזות פדגוגיות וגמישות והתאמה לכל סוגי המשפחות. שעות פעילות הצהרונים קשות לילדים, שמגיעים אחרי יום לימודים. מסגרת איכותית מחייבת מענים שמרחיבים את המענה שהם מקבלים בבוקר ולא מצמצמים אותם".

לסיכום כותב ארבל :"בשל כל אלו אנו נפרדות בצער ובדאגה, מהפעלת הצהרונים אותם ליווינו עשרות שנים. אנו אסירות תודה, למנהלות הצהרונים, לצוות האדמיניסטרטיבי, לרכזות הפדגוגיות, ובמיוחד לגננות ולסייעות על עבודתם המסורה והמקצועית, בלעדיכן כל זה לא היה אפשרי. אנו מודות לספקי המזון, החוגים והציוד הנאמנים שליוו אותנו .אנו מודות לכם ההורים, על האמון שנתתן בנו והפקדתם בידינו את היקר מכל, את ילדיכם. עשינו כמיטב יכולתנו".

ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), יוזמת החוק בשיחה עימי ב'קול ברמה' טוענת שמאחורי ההתנגדויות לחוק עומדים גופים שהכנסתם נפגעה או היכולת לסבסד פעילויות אחרות שאינן קשורות לצהרונים והיתה מבוססת על תשלומי ההורים לצהרונים נפגעה ,ההורים עצמם יהנו מחוק זה וירגיש את ההטבה היטב בכיס.

"רפורמת הצהרונים מעלה חששות מצד ארגונים שהיו רגילים להרוויח כספים רבים על חשבון הורים צעירים במשך שנים. החשש שלהם טבעי. כאשת חינוך מזה 24 שנים, אני יכולה לומר ששיפרנו את סטנדרט הצהרונים תוך הורדת המחיר. משרד החינוך, הגורם המקצועי הבכיר, אומר זאת והתמיכה בחוק הייתה גורפת, מצד כל סיעות הבית- 65 תומכים ללא מתנגדים. מסע ההפחדה שמנהלים הארגונים אינו נכון ואינו ראוי. אסור לנצל את רגישות ההורים לסיכול רפורמות שפוגעות בהכנסות. אין לערבב בין חינוך לאינטרסים. אני יודעת שהצהרונים יפתחו בתחילת שנה במחיר הגון, על אף האיומים. אין מי שיעצור אותנו מלהמשיך לדאוג למשפחות הצעירות בישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.