ויקיליקס תכריע את הבחירות בארה"ב?

מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' הטיל הבוקר פצצה והודיע כי בכוונתו לפרסם במהלך השבועות הקרובים מידע "משמעותי" על המרוץ לבית הלבן. { "מידע משמעותי"}

מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס ג'וליאן אסאנג' הטיל הבוקר פצצה והודיע כי בכוונתו לפרסם במהלך השבועות הקרובים מידע "משמעותי" על המרוץ לבית הלבן. "זה יקרה בשבועות הקרובים, עוד לפני הבחירות ב-8 בנובמבר", אמר בשידור וידאו מלונדון.

הפרסומים, זכו לכינוי "הפתעת אוקטובר", בו ייחשף מידע הקשור גם לשלוש ממשלות בעולם.

אסאנג' הבהיר כי המידע הקשור לבחירות יפורסם עוד בטרם ייצאו האמריקנים לקלפי בנובמבר, אך ביקש להכחיש את הדיווחים לפיהם יפרסם האתר מסמכים שנועדו לפגוע במועמדת הדמוקרטית לנשיאות. "ציטטו אותי באופן שגוי בנושא", הבהיר.

במחנה הרפובליקני רמזו כי ההדלפות של ויקיליקס צפויות להיות "הרסניות" עבור קלינטון. כשנשאל אסאנג' האם המידע שבכוונתו להדליף משמעותי בהקשר של הבחירות לנשיאות, ענה: "האם הוא משמעותי? כן, אנו מאמינים שכן. האם הוא חושף את מוקדי הכוח בממשל האמריקני וכיצד הם פועלים? כן, הוא חושף".

כשנשאל האם המידע אכן "יהרוס" את קלינטון, ענה אסאנג' כי "אני בהחלט מרחם על קלינטון וטראמפ. מדובר בשני אנשים שנקרעים על ידי שאיפותיהם, בדרכים שונות".

במקביל, שבוע לפני העימות עם טרמאפ, המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון מנצלת את המומנטום של הסקרים המחמיאים  ותוקפת (שלישי) את המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ בכנס בחירות שערכה באוהיו.

קלינטון הזכירה בנאומה את הדיווח ב"ניו יורק טיימס" כי בשנת 1995 הצהיר טראמפ שהפסיד למעלה מ-900 מיליון דולר, וטענה כי על פי הדיווח הזה ייתכן וטראמפ לא שילם מס במשך 18 שנה: "הוא השתמש בקשרים הפוליטיים שלו כדי לאסוף מיליונים של דולרים והשאיר את כולנו עם החשבון".

קלינטון  המשיכה לחבוט בטראמפ, וציטיה את ראש עיריית ניו יורק  שכינה את טראמפ גאון,   "איזה מין גאון מפסיד מיליארד דולר בשנה?".

טראמפ לא נותר חייב והסביר: "ניצלתי לטובתי את חוקי המס של המדינה הזאת באופן חוקי. עשיתי זאת באופן מבריק ובזמנים כלכליים קשים".

 

בשבוע הבא, יתקיים העימות השני מתוך שלוש שייערך בין טראמפ לקלינטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.