ולמחרים ולמוחרם שלמונים תן…

החליפות שכבר נדחסו לסל הכביסה הוצאו לרגע ע"י כמה מהפוליטיקאים החרדים, הקמטים והניחוח הלא כ"כ מחמיאים שהספיקו להתהוות על אותן חליפות, הוחלקו קלות בסלחנות משהו, תחושת ההחמצה של התקופה האחרונה שהחלה בעלבון צורב ותחושה שכולם מחרימים אותם סתם והמשיכה במסע של זעם ושיטנה נגד ציבורים שלמים כמו ציבור המתנחלים, הוחלפה לרגע בתחושה שהנה למרות הכל מבין רוה"מ שלנתק את המפלגות החרדיות מהעשייה הקדושה בקואליציה כמוה כמו ניתוק חבל טבור מתינוק שלא נולד או חמור מכך כמו ניתוק עטין קדוש משפתי עולל רעבתן שלא ייתן לך מנוח עד שלחיבור העטין לשפתיו שוב מחדש.

אבל מהר מאוד התברר שפנטזיה לחוד ומציאות לחוד, תחושת הזעם על החרם שהוטל על המפלגות החרדיות צף מחדש עם הידיעה שהנה הוסגה הסכמה בין נתניהו ללפיד בנט והחרדים יאלצו לשבת בתקופה האחרונה במקום שהם כ"כ לא אוהבים, באופוזיציה.

כלי התקשורת החרדיים והלא חרדיים מלאים כותרות בהם חברי הכנסת החרדיים שופכים אש וגופרית נגד ההחרמה של ציבור וכי לא יכול להיות שיחרימו מפלגות רק כי הם מייצגות חלקם בעם המעוניינים לשמור על אורח חייהם היהודי.

כתושב בית שמש מעניין לראות ולשמוע את השיח האמוציונאלי הזה המתנהל לו ברחבי התקשורת הציבורית, כי בעוד וחברי הסיעות החרדיות מקוננים על החרם שהם עוברים, נראה שאת נערי גפני המקומיים זה לא ממש מטריד, אותם מעניין כעת רק דבר אחד, להמשיך ולהחרים מפלגה וציבור מהמגזר החרדי שקיבלו מנדט מהציבור.

נכון, ברוב ערי ישראל הבחירות לעירייה עוד נראות רחוקות, ברוב המקומות עדיין עסוקים בלעכל את בניית הקואליציה בכנסת, אבל בבית שמש זה שונה, שם אין רגע דל וגם הבחירות לכנסת היו רק משניות שכל תפקידם היה לתת אינדיקציה לעסקנים לדעת מה יחסי הכוחות לקראת הבחירות לעירייה בעוד כשמונה החודשים.

כי כאן עוד לא סיימו את מאבקי הכוחות עוד מהבחירות הקודמות לעירייה, הן בין הגוש החרדי ללא חרדי והן בתוך הגוש החרדי שכעת מחזיק בשלטון, כי בניגוד למצופה בערים אחרות כאן המאבק הוא בכלל לא מי מתאים לנהל עיר מתפתחת ולמי יש קבלות והישגים של עשיה אלא מי יכול לגנוב סוסים פוליטיים ומי מצליח לשכנע את הצמרת שם למעלה.

מסתבר שיש בגוש החרדי שני סוגי עסקנים, יש את מי שהבין ומקבל את העובדה שגם תנועה שכביכול מתחרה בך או הולכת באג'נדה שונה משלך, היא עדיין מייצגת חלקים בציבור ומותר שתהיה לך איתם יריבות פוליטית ואפילו מרה אבל צריך לקבל את עובדת קיומם וכדי לקדם את ענייני העיר למען התושבים מותר ואף ראוי לקדם שיתופי פעולה למען הכלל.

אך יש את מי שכנראה לא צמחו מתוך עשייה והגיעו להישגים בזכות עבודה בשטח אלא הוצנחו מעצם היותם מקורבים למערכת, ברחוב הם מכונים "נערי גפני" ומרגע ששמעו את הפטרון ר' מוישה גפני אומר לפני חמש שנים שאם תנועת טוב תכניס נציג אחד בבית שמש זה ישנה לדורות את כל המערך הפוליטי החרדי בכל הארץ, הם לא נחים לרגע מאז ופועלים כל העת רק בדבר אחד, להחרים.

הם מסתובבים כל הזמן בפוזה של שליחות ובכל הזדמנות מזכירים שיש להם תפקיד, להחרים את התנועה המאיימת וכמובן ללחוש לגפני באוזן כל העת שהנה הנה אנחנו כבר מוחקים אותם.

הם לא בוחלים באמצעים שכוללים איומים על מערכות עיתונים לבל יהינו להזכיר ח"ו את השם המפורש של תנועת טוב או של העומד בראשה אלי פרידמן, הם מסתובבים בחצרות כמה מרבני השכונה, כאלו שיש להם ולמוסדות בראשם הם עומדים, אינטרס מובהק וגלוי בפוליטיקה המקומית ודואגים כל העת לדבר על ליבם כמה חמור קיומה של התנועה.

אז בפעם הבאה שתשמעו את המילה חרם כפי שלאחרונה מרבים להשתמש בה על שלל צורותיה והטיותיה, וכאשר תשמעו את טובי הבכיינים של המגזר החרדי ממררים בנהי של אכלו לי שתו לי לקחו לי, אתם מוזמנים להתרגש איתם עד דמעות אבל רק לרגע תחליפו את היוצרות ושימו אותם בצד של המחרימים ופתאום דברים ייראו לכם אחרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.