ומי מתעלם מביבי? 'הביביתון'

לאחר שיצא נגד ידיעות אחרונות וערוץ 10 כעת ראש הממשלה עשוי לפתוח חזית דווקא מול הביביתון שלו ישראל היום, כך מפרסם העיתונאי נתי טוקר בדה מרקר. { קצר עם בלפור }

לאחר שיצא נגד ידיעות אחרונות וערוץ 10 כעת ראש  הממשלה עשוי לפתוח חזית דווקא מול הביביתון שלו ישראל היום, כך מפרסם העיתונאי נתי טוקר בדה מרקר.

טוקר שדיפדף ביומיים האחרונים בדפי "ישראל היום" שם לב לדרמה שמתחוללת בין עמודי הביביתון.  על פי הדיווח של טוקר-  זו הפעם הראשונה שישראל היום מתעלם מהביקור הממלכתי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחו"ל ולא מכניס תמונה בולטת של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. תמונות כאלה נשלחו לתקשורת ועלו בדף הפייסבוק של נתניהו.  אך עורך העיתון החליט שלא לסקר בהרחבה את הביקור שהיה מינורי ביחס לביקורים קודמים.

 

הפרט הקטן נשמע כמו אייטם רכילותי, אך מקורות בכירים אומרים  לדה מרקר כי  עורך "ישראל היום", עמוס רגב – שמעורב אישית בכל הנוגע לבחירת התמונות של משפחת נתניהו – כנראה מבשרת על משבר במערכת היחסים בין העיתון לבין גורמים בלשכת ראש הממשלה – כאשר השמטת תמונתה של גברת נתניהו עשויה להביא לפיצוץ.

על פי דה מרקר, בין רגב לבין דובר ראש הממשלה רן ברץ מנתה עימות חריף, כאשר לראשונה מאז היווסדו אף כתב מטעם "ישראל היום" לא צורף לנסיעתו של ראש הממשלה לביקור הממלכתי באזרבייג'ן ובקזחסטן.

 

אחת הסיבות לקצר, היא חתימתו של הכתב שלמה  צזנה נגד נתניהו ורעיית במכתב של  העיתונאים, שגרמו לזעם במשפחת נתניהו. לדברי מקורבים, הגיעה "הוראה מלמעלה" שלא לצרף עוד את צזנה לטיסות עם נתניהו, רגב סירב לשלוח כתב אחר ואף כתב מטעם "ישראל היום" לא צורף לנסיעה.

על פי דה מרקר,. ברץ מציב דרישות חסרות תקדים לעורכי"ישראל היום", אך רגב מסרב ליישמן.

בסביבת ראש הממשלה גם לא אוהבים את  שכתבי  העיתון, דן מרגלית,   ומוטי גילת יוצאים כנגדו , האחרון הביע תמיכה מוצהרת בפייסבוק ברביב דרוקר.

על פי דה מרקר  נתניהו מתבטא בשיחות סגורות נגד "ישראל היום". כפי שפורסם ב"הארץ", נתניהו אמר לכתבים "קודם שהביביתון יהיה עוצמתי כמו האנטי-ביביתון…נתח שוק הוא לא בהכרח עוצמה. השפעתו של 'ישראל היום' נמוכה".

 

 

מ"ישראל היום" לא נמסרה תגובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.