"אני מתבייש ברבני הציונות הדתית שקולם לא נשמע"

רועי לחמנוביץ, יו"ר "קואליציית שבת שוויון": "כאיש הציונות הדתית, אני מתבייש שבכל הנושא הזה של חילולי השבת, לא שמענו את קולם של הרב דרוקמן, הרב סתיו, נפתלי בנט וסמוטריץ'"

שר הבריאות יעקב ליצמן התפטר הבוקר מתפקידו, בעקבות עבודות הרכבת שהתבצעו השבת למרות דרישתו המפורשת מהגורמים הרלוונטיים שלא לאשר עבודות ביום המנוחה.

מי שעומד מאחורי הקמפיין נגד חילולי השבת בשנה האחרונה, הוא יו"ר "קואליציית שבת שוויון", היועץ הפוליטי רועי לחמנוביץ, עד לפני שבועות ספורים דוברו של השר לשעבר גדעון סער.

לחמנוביץ הוציא הבוקר הודעה המברכת את התפטרות ליצמן, בה נאמר: "השר ליצמן הוכיח היום כי הוא מגן השבת עבור מי המבקש לקיים שבת קודש ועבור מי המבקש לנוח ממלאכתו בשבת.  אין לי ספק שהשר דרעי וח"כ גפני לא ישנים בשקט כאשר עובדים יהודיים נאלצים לחתום על טופס שהם 'חסרי דת'. תם הזמן לדיבורים. רק ביצור השבת כיום מנוחה ממסחר ומפעולות הרומסות את השבת כסמל העם היהודי ימנעו ממשלה זו להגיע לסוף דרכה. קיימים פתרונות, צריך רק לרצות ליישמן".

בראיון ל'אקטואליק' הכחיש לחמנוביץ כי יש קשר בין הפעילות שלו נגד חילולי השבת בחסות הממשלה לכך שהיה עד לאחרונה יועצו ודוברו של סער, שמן הסתם ישמח בפיטורי השרים החרדים ובפירוק הממשלה בקרוב.

"מזה למעלה מחודש שאני לא עובד עם סער, ואין לי שום קשר לקטע הוידאו שצילם הצלם הגוי בשבת, של עבודות הרכבת שנערכו בשבת. הלוואי שהיו לנו משאבים לשלוח צלם כזה, מאמין שבשמים היו לי זכויות על זה, אבל אין לי קשר. ב'שבת שוויון' אני פועל אך ורק בעניין המסחר בשבת, ולא בעניין עבודות הרכבת, ולכן גם אין קשר בין זה שהייתי דוברו של סער לבין הפעילות בשבת שוויון.

"העמותה שאני מנהל עוסקת במניעת המסחר בשבת ולא עוסקת ולא עסקה בעבודות הרכבת בשבת. מי שטוען שסער עומד מאחורי הסערה האחרונה, הוא מי שרוצה לפגוע בשבת ולהסיט את הדיון המרכזי מכך שאלפי אנשים עובדים בשבת קודש".

(סער מסר ל'אקטואליק': "רועי אכן עבד איתי מספר חודשים. הוא אינו עובד איתי מזה זמן ומלפני פרוץ משבר השבת.  ללא קשר הוא מדברר עוד מלפני כן ועד היום – את שבת שיוויון. הקישור שלי לנושא, שקרי וחסר יסוד").

כאשר נשאל לחמנוביץ מה דעתו על השרים והח"כים החרדיים הבכירים שממשיכים לשבת בממשלה הזו, אמר: "אני סמוך ובטוח שגם שר הפנים אריה דרעי וגם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, לא יוכלו להישאר ולתת יד לרמיסת שבת קודש".

לחמנוביץ אף מתח ביקורת על בכירי הציונות הדתית ואמר: "אני אדם ציוני דתי ומחנך את ילדיי בציונות הדתית, ודווקא ככזה אני יכול לומר שאני מתבייש בציונות הדתית שאני לא שומע את קולה בנושא השבת. לא שמעתי את קולו של הרב דרוקמן, לא את קולו של הרב סתיו ולא של הרב יעקב מידן, וגם לא את קולם של נפתלי בנט, אורי אריאל, סמוטריץ' שולי מועלם וסלומינסקי. השבת היא לא נושא בציונות הדתית, ואני מתבייש גם בשביל גדולי ישראל הציוניים דתיים שאיני שומע את קולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.