ועדת הארבעה תושבת – עד לישיבת המועצת

חשיפה: ועדת הארבעה לא תפעל בשבועות הקרובים למניעת חילולי שבת על ידי המדינה, עד החלטת מועצות גדולי וחכמי התורה שאמורות להתכנס בקרוב

הח"כים החרדים התייאשו? על פי דיווח שהגיע לאתר 'אקטואליק', ככל הנראה חברי "ועדת הארבעה" (המורכבת מארבעה ח"כים חרדים המטפלים בנושא השבת) קיבלו הוראה מגבוה, להפסיק ולנסות למנוע את חילולי השבת המתבצעים מדי שבוע ע"י משרד התחבורה באישורם של משרד העבודה והרווחה.

ההוראה ניתנה לאחר שבשבוע האחרון חברי הכנסת מועדת הארבעה לא נענו כלל על ידי הגורמים הממשלתיים, למרות פניותיהם החוזרות ונשנות. "ראשי המפלגות הבינו כי דוחים אותם בחוסר התייחסות מזלזלת", אומר לנו גורם המקורב לועדה. "הח"כים פונים במייל, מרימים טלפון ואפילו הודעות וואטספ נשלחו לבכירים במשרדי העבודה והתחבורה, שמצידם לא מגיבים כלל ומזלזלים בפניות של הח"כים שעושים ימים ולילות בכדי למנוע את חילול השבת", אמרו לנו בסביבת ראשי המפלגות החרדיות.

כתוצאה מהדברים הללו ולאחר קבלת ההחלטה לנסות לכנס את שלוש מועצות גדולי וחכמי התורה בעניין, הוחלט לא "להתבזות" יותר ע"י משרדי העבודה והתחבורה ולהמתין להחלטת הכינוס שצפוי להתרחש בשבועיים הקרובים.

ממידע שהגיע לאתר 'אקטואליק', נראה כי כבר בסוף השבוע האחרון התקבלה ההחלטה ומיום חמישי התייאשו חברי הכנסת ולא פנו יותר למשרד העבודה והרווחה.

בתגובה אומר ח"כ אורי מקלב כי הוא מכחיש את הטענה על כך שניתנה הוראה כזו, אך אישר שבמשרדי הממשלה הפסיקו להתייחס לפניות של הח"כים.

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) בתגובה לחשיפת אקטואליק: "השבת יקרה לנו מאוד, וכל פעילות שנעשית בשבת, הינה פגיעה חמורה שאסור לעבור עליה לסדר היום. יחד עם זאת, בשבועות האחרונים ראינו מצד אחד ירידה משמעותית בהיקף עבודות הרכבת שהתרחשו בשבתות, ומאידך, המשיכו בכמה מקומות עבודות בשבת. אי לכך, הוחלט לכנס את שלושת מועצות גדולי התורה בכדי לדון בצעדים הבאים.

אם זאת, לא ניתן יד כלל לאף חילול שבת ונפעל לעצור כל עבודות שצפויות להתבצע".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.