ועדת החינוך אישרה את טבלת תשלומי ההורים – חובה ורשות – לשנת הלימודים תשע"ט

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי: ביטלנו את התשלום עבור סל תרבות לתלמידי כיתות א' ו-ב' בשווי 30 מיליון ₪

ועדת החינוך, התרבות והספורט אישרה הבוקר את טבלת תשלומי ההורים לשנת תשע"ט שהגיש משרד החינוך. בהודעת משרד החינוך נכתב כי לא חל שינוי בתעריפים לעומת שנת הלימודים תשע"ח, למעט ביטול התשלום עבור סל תרבות בכיתות א' ו-ב' בסך 99 ₪ ביישובים הלוקחים חלק בתוכנית סל תרבות ארצי של משרד החינוך. (מצ"ב טבלת תשלומי ההורים לשנת תשע"ט).

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי שלל בתחילת הדיון את הטענות למחטף וטען כי נושא הישיבה היה בלו"ז הוועדה שהיה פתוח לכל כבר בסוף השבוע שעבר. לעניין גובה התשלומים אמר מרגי: "מדי שנה אנחנו מאשרים בצער את התשלומים אבל לפעמים צריך גם להגיד תודה. השנה יש לנו הישגים – ביטול התשלום עבור סל תרבות למשפחות של תלמידים בכיתות א' וב'. מדובר במשפחות צעירות שאנחנו מורידים מהם את הנטל בסך 30 מיליון ₪ בסה"כ. אני מעוניין להוריד את תשלומי ההורים אבל אסור לשכוח שהגניבה העיקרית היא בתשלומים הנוספים (תל"ן) שמגיעים עד אלפי שקלים בשנה".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הגיב להאשמות מצד ארגוני ההורים: "הטענה היתה במשך שנים רבות ובצדק שהנטל על ההורים בתשלומי ההורים הם בהיקפים בלתי ניתנים ומתוך כך נוצר אי שיוויון ונטל. משנה שעברה ועד עכשיו הפחתנו 99 ₪ מסל תרבות; הפעלנו קייטנת פסח ואנחנו מתכוננים להפעלת קייטנת חנוכה בסך כולל של 400 מיליון ₪; הורדנו את נטל הצהרונים מ1300 ₪ ל-600 ₪; צמצמנו את מספר הילדים בכיתה והשקענו בסייעת שניה. בשנתיים האחרונות חסכה משפחה שיש לה שני ילדים כ-20,000 ₪ בשנה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.